Wybory samorządowe 16 listopada, kampania wyborcza od 27 sierpnia | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 21.08.2014

Wybory samorządowe 16 listopada, kampania wyborcza od 27 sierpnia

16 listopada 2014 roku zostaną przeprowadzone w Polsce wybory samorządowe. wyborcza rozpocznie się 27 sierpnia.

Wybory samorządowe 16 listopada, kampania wyborcza od 27 sierpnia

Jak informuje Państwowa Komisja Wyborcza, wybory zarządza się nie wcześniej niż na 4 miesiące i nie później niż na 3 miesiące przed upływem kadencji rad.

Zgodnie z przepisami samorządowych ustaw ustrojowych kadencja rady trwa 4 lata licząc od dnia wyboru. W związku z tym, że koniec obecnej kadencji nastąpi 21 listopada 2014 r. okres, w którym wybory powinny zostać zarządzone przez Prezesa Rady Ministrów to od 21 lipca 2014 r. do 21 sierpnia 2014 r.

Datę wyborów wyznacza się na ostatni dzień wolny od pracy poprzedzający upływ kadencji rad. Oznacza to, że wybory powinny zostać zarządzone przez Prezesa Rady Ministrów na dzień 16 listopada 2014 r.

Oficjalny dokument potwierdzający datę wyborów samorządowych ukaże się w Dzienniku Ustaw 27 sierpnia. Dzień publikacji zarządzenia będzie jednocześnie początkiem kampanii wyborczej.

Autor

- publicysta Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika