Aleksandra Dulkiewicz nowym prezydentem Gdańska | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 4.03.2019

Aleksandra Dulkiewicz nowym prezydentem Gdańska

będzie nowym prezydentem Gdańska. Przedterminowe wygrała w pierwszej turze uzyskując 82,22 proc. głosów. To mniej niż wskazywały nieoficjalne sondaże, ale wynik i tak jest bardzo wysoki. Zaskakująco dobry rezultat uzyskał Grzegorz Braun – 11,86 proc. Na Marka Skibę zagłosowało 5,92 proc. wyborców.

fot. Wikipedia

Wyniki przedterminowych wyborów na prezydenta Gdańska podała w poniedziałek . Aleksandra Dulkiewicz, dotychczasowa zastępczyni prezydenta Gdańska wygrała jednoznacznie i bezapelacyjnie.

– Nie jestem drugim Pawłem Adamowiczem, ale obiecuję kontynuować jego misję – podkreśliła Aleksandra Dulkiewicz.

Grzegorz Braun, kandydat który od początku jednoznacznie krytykował tzw. „układ gdański”. Teraz Braun zapowiada skierowanie szeregu wniosków do prokuratury, ponieważ jego zdaniem wybory ujawniły dużo nieprawidłowości.

– kandydat określany jako „katolicki aktywista” uzyskał trzeci wynik, nie przekraczając 6 proc. poparcia.

W wyborczą niedzielę do urn poszedł mniej niż co drugi gdańszczanin (48,67 proc.). Być może wpływ na to miał sam nagły charakter wyborów, który był efektem nagłej śmierci prezydenta Pawła Adamowicza, który 13 stycznia 2019 roku został ugodzony nożem podczas finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W konsekwencji tego wydarzenia Adamowicz zmarł w szpitalu następnego dnia.

Z pewnością frekwencji nie podniosła decyzja Aleksandry Dulkiewicz o odmowie uczestniczenia w przedwyborczej debacie z udziałem wszystkich kandydatów.

VN:F [1.9.22_1171]
OCEŃ ARTYKUŁ
Wynik: 7.0/10 (wszystkich: 4)
Aleksandra Dulkiewicz nowym prezydentem Gdańska, 7.0 out of 10 based on 4 ratings

Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

Michał Zagłoba

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Wyświetlono 5 komentarzy
Napisano
 1. Starsza pisze:

  Grutuluję Pani zwycięstwa, dobrze się stało !

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: -3 (oddano 3 głosów)
 2. Wika pisze:

  Niecałe 12 % to jest zaskakująco dobry wynik? Dobrze , że żyją jeszcze nieco starsi ludzie, którzy dobrze umieją liczyć. Tych nie oszuka. Pan Braun to bardzo nieuczciwy człowiek. Widziałam jak jego ludzie zbierali podpisy. Powiedzieć wstyd to zbyt mało, to graniczyło z oszustwem. Teraz z zemsty będzie mieszał ile tylko można, czuje się pewnie wszak prokuraturę ma za sobą, PiS pomoże na pewno.

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +1 (oddano 1 głos)
 3. Martin pisze:

  Bedzie dobrym prezydentem ta Pani ?

  Aha,w artykule brak informacji ILE proceny dostal Braun.
  Tak nawiasem mowiac, niejedn uwaza Brauna za ‚falszywa opozycje’.

  Ogolnie mowiac, chyba niewiele sie zmienilo. Oby sytuacja sie uspokoila, ale skoro glosowalo MNIEJ niz 50%, to o czym to swiadczy ?!?

  Pytanie retoryczne. Pozdrawiam,

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: 0 (oddano 0 głosów)
 4. Zwyczajny pisze:

  Przecież jest napisane że 11,86%.

  Większość ludzi w wielu krajach i tak już olewa te układy i nie głosuje, bo to NIC NIE ZMIENI.
  Lewica czy prawica, jedna sitwa….
  Uczciwy człowiek się na razie nie przebije, taki układ, tort jest podzielony, ale wybory i złudzenie „demokracji” gwarantują że społeczeństwo będzie gapić się w telewizor i ekscytować.

  Tylko że coraz mniej ludzi chce być „mięsem armatnim” dla tej szopki. Głęboko wierzę, że chociaż cześć społeczeństwa myśli i dochodzi do wniosków, rozumie że to jest fikcja, ustawiona ‚demokracja’, złudzenie wyboru.

  Ale tak czy inaczej, ja dobrze Gdańskowi życzę.

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +2 (oddano 2 głosów)

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>