Amerykańska demokracja gorsza od polskiej | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 18.10.2016

Amerykańska demokracja gorsza od polskiej

Donald Trump przez większość polskich publicystów od dawna był uważany, za nieszczęście jakie spotkało Amerykę. ostatnich „skandalach obyczajowych” USA jest już przez nasz „salon dziennikarski” uważany za żywe wcielenie wszystkiego co najgorsze. Niestety w USA ujawniła także prostu infantylizm polskich publicystów, którzy pokazali, że nie tylko nie mają bladego pojęcia o polityce, ale nie potrafią nawet interpretować prostych zjawisk społecznych!

trump_clinton

„Hillary jest ekstra, ma doświadczenie, klasę i mnóstwo pozytywnych cech, za to Trump to bufon, hochsztapler, w dodatku erotoman” – tak przez „elitę” polskich komentatorów (tu niestety dominują panie) komentowana jest amerykańska wyborcza. Przyznać trzeba, że głębia tego rodzaju analiz jest porażająca.

Amerykańska to czas, w którym przeciętny Amerykanin staje się widzem permanentnego spektaklu teatralnego, z ciekawym scenariuszem, rekwizytami, kolejnymi pojawiającymi się aktorami i wieloma zwrotami akcji. Aktorzy występują na scenie, ale akcja czasem wykracza poza nią. Nad wszystkim zawsze czuwa jednak reżyser. I choć przeciętny Amerykanin nie ma pojęcia w czym faktycznie uczestniczy – jest przepełniony emocjami i mocno zaangażowany.

Amerykańska z polskiej perspektywy razi przede wszystkim sztucznością, pozerstwem i schematyzmem. Jest też bardzo przewidywalna. Niestety ujawnia także słabość światowego mocarstwa, w którym nie dość, że oboje kandydaci nie mają klasy, to jeszcze popełniają błędy, których powstydziłby się niejeden kandydat na wójta czy burmistrza niewielkiego polskiego miasta. Na tle Stanów Zjednoczonych, ze swoimi kampaniami wyborczymi, kandydatami i całym kontekstem politycznym, naprawdę może jawić się jako wzór demokracji. Zupełnie niepotrzebnie z zazdrością spoglądamy za Ocean szukając politycznych wzorców!

Autor

- publicysta Gazety Bałtyckiej.

Wyświetlono 2 komentarze
Napisano
 1. Anon - no dalej pisze:

  >Napisz, że bolska robi płytkie relacje inby w USA
  >zrób płytką analizę
  >stwierdź że bolscy politycy walący cebulą są lepsi bo klepią z kartki formułki na debatach
  >kek profit inb4

 2. Anon pisze:

  Koledzy z forum lewacko-terrorystycznego wykop.pl proszą żeby pozdrowić

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika