Artyści na Jarmarku św. Dominika | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 4.08.2021

Artyści na Jarmarku św. Dominika

Artyści z Pomorskiego Inkubatora Kultury zaprezentowali swoje prace w Jarmarku św. Dominika. PIK to pilotażowy projekt Urzędu Marszałkowskiego i wiele wskazuje na to, że warty jest kontynuowania.

Artyści zrzeszeni w Pomorskim Inkubatorze Kultury.

Pomorski Inkubator Kultury – miejsce pracy twórczej. Instytucja, która kompleksowo wspiera artystów również w zakresie prowadzenia kariery i realizacji projektów artystycznych. Jest to pilotażowe przedsięwzięcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Dzięki PIK oraz wsparciu marszałka Mieczysława Struka artyści mogą zaprezentować swoje prace na Jarmarku Dominikańskim.

Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego.

Na stoiskach swoje dzieła zaprezentowali: Anna Kotkiewicz – artystka, projektantka, rzeźbiarka ceramik; Lionel Barthe – grafik; Jola i Jan Kentowie – malarze; Justyna Krzemieniewska i Anna Ruszkowska – artystki tworzące w glinie; Maciej Górski – łączący techniki kolografii, monotypii i linorytu; Magdalena Kuczkowska – artystka pracująca technikami związanymi z ceramiką, szkliwieniem i różnymi rozwiązaniami łączenia materiałów; Michał Stosik – fotograf o międzynarodowym zasięgu, specjalizujący się w reportażu sportowym, imprezach estradowych, rodzinnych i biznesowych; Katarzyna Włoch – pracująca z gliną; Agnieszka Milżyńska-Kołaczek – malarka; Paulina Zmyślona – malarka i rzeźbiarka.

Michał Stosik wystawił swoje fotografie na stoisku PIK.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. cris pisze:

    Dusza artystyczna w pięknym Gdański!!!!

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika