Będzie obowiązkowa karta rowerowa? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 6.04.2016

Będzie obowiązkowa karta rowerowa?

Karta rowerowa R1; obowiązkowa dla rowerzystów? Wiele wskazuje na to, że tak właśnie będzie. W ministerstwie infrastruktury trwa praca nad zmianą przepisów w tym zakresie.

W Gdańsku wzrosła liczba kradzieży rowerów. (Fot. Gazeta Bałtycka)

(Fot. Gazeta Bałtycka)

R1; ma zwiększyć bezpieczeństwo rowerzystów – twierdzą przedstawiciele ministerstwa infrastruktury. Trudno odmówić racji tej argumentacji, ponieważ liczba wypadków z udziałem rowerzystów jest zdecydowanie zbyt duża. Każdego roku na drogach ginie około 300 rowerzystów.

Karta rowerowa będzie niezbędna w przypadku rowerzystów, którzy nie mają innych uprawnień do kierowania pojazdami. Nie będzie zatem tak, że posiadacz prawa jazdy będzie musiał dodatkowo uzyskiwać kartę rowerową. Sposób zdobycia karty ma być uproszczony. Mówi się np. o egzaminach organizowanych w szkołach, a przeprowadzanych przez policjantów ruchu drogowego w komisariatach policji.

Propozycja wprowadzenia obowiązkowej karty rowerowej pojawiła się w Narodowym Programie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który w najbliższym czasie ma być przyjęty przez rząd.

Sonda

Czy karta rowerowa powinna być obowiązkowa dla rowerzystów?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika