Czy Nostradamus przewidział aneksję Krymu przez Rosję? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 14.04.2014

Czy Nostradamus przewidział aneksję Krymu przez Rosję?

Michel de Nostredame, urodzony 14 grudnia 1503 roku,  znany jako  Nostradamus, francuski astrolog , lekarz , farmaceuta i alchemik, pozostawił wiele dziwnych czterowierszy, zgrupowanych w Centurie, które wydają się być pełne niedorzeczności i bzdur. Jednak uważa się, że każdy wiersz – to przepowiednia,  która nie jest przedstawiona wprost, ale w formie alegorii.

Nostradamus1

Zatem autor to nie grafoman, ale człowiek z wybitnymi zdolnościami wizjonerskimi. Jednak zdawać trzeba sobie jasno sprawę, że istnieje dowolny wachlarz interpretacji tych przepowiedni, zwłaszcza o nadchodzących wydarzeniach,  co sprawia, że są bardzo wygodne w prognozowaniu, ale i wyjaśnianiu, wydarzeń już minionych. Jeszcze do niedawna wielu interpretatorom jego przepowiedni wydawało się, że wystarczy tylko spojrzeć na  czterowiersze i już jest gotowa odpowiedź na dzisiejsze zdarzenia, lecz nie wychodziło to zbyt przekonująco – raczej brzmiało jak wróżba.

Nowy rozmach procesowi odczytywania przepowiedni Nostradamusa nadał Rosjanin Witalij Hozashev. Dzięki zastosowaniu matematyki, astrologii i numerologii powiązał konkretne daty z przepowiedni z  odpowiednimi wydarzeniami.

Michel, oprócz tego, że w młodości leczył, zajmował się astrologią i kabałą – powiedział Hozashev. Subtelności tych nauk wyniósł od swoich żydowskich dziadków. Z jednej strony zapoznał się z astronomią, ruchem gwiazd i planet, z drugiej posiadł umiejętność szyfrowania kabały.

Według Hozasheva Nostradamus miał przed oczyma własny kalendarz – astronomiczny, opracowany według ruchu planet i słońca na miesiące i lata. Stosując ten kalendarz pisał czterowiersze. Każdy początkowo miał przyporządkowaną konkretną datę i znak zodiaku. W Centuriach były zebrane w odpowiednim porządku, ale zostały zaszyfrowane.  Potwierdził to sam Nostradamus w „Liście do syna”:

W oparciu o boskie nadnaturalne natchnienie wyodrębniam pojedyncze miejsca według ich specyfiki. Potem łączę owe miejsca z niebiańskimi znakami. Podobnie określam okresy czasu, dla których charakterystyczny jest okultyzm, mocą łaski i siły potęgi Boga. W jego obecności od zawsze łączą się trzy czasy: >>ponieważ przecież wszystko obnażone i otwarte znajduje się przed twymi oczami, o Panie!<<, przy czym stosuję teorię obiegów planet do przeszłych, teraźniejszych i przyszłych przyczyn.

Rosyjski matematyk twierdzi, że opracował kalendarz Nostradamusa i tym samym rozszyfrował jego kod.  Jego zdaniem, każdy miesiąc i znak zodiaku ma swój czterowiersz. Zatem, jeśli wierzyć Hozashevovi, Michel Nostradamus przewidział na kwiecień –maj 2014 roku (znak zodiaku –Byk) następujące zdarzenie:

Od Tybru do Libii wieje grozą. Budowniczego dużych statków czeka ogromne nieszczęście. Nie ucieknie od złego końca . ( Centuria 2, czterowiersz 93 ).

Pewne jest, że Nostradamus wiedział o  napięciach w Europie, które trwały od niepamiętnych czasów. Jest możliwe, że  ostrzegał swoją ojczyznę – Francję – „budowniczego dużych statków ” (typu „Mistral”). Ale szczegóły, oczywiście, nie są jasne . Tu potrzeba specjalistycznej wiedzy  i wysiłku intelektualnego od bardziej świadomych ludzi – na przykład służb bezpieczeństwa, które mogą mieć jakieś informacje,  mogące dopomóc w dokładniejszej interpretacji tej przepowiedni.

Maj –czerwiec 2014 (Bliźnięta)

Wielkie kontrowersje w kwestii zwrotu ziemi. Państwami rządzą ludzie, którzy są nieudolni i nierozważni. Czeka ich  niezgoda, ale i rośnie obawa o wielkich braci .  (Centuria 2, czterowiersz 95 ).

” Wielcy bracia” –  to wyraźnie Rosja i Ukraina. Jeden z braci nie zaakceptował decyzji  Krymu, który przyłączył się do innego brata . I być może nie jest to ostatni konflikt, ponieważ wciąż narasta fala niezgody między nimi.   Tę przepowiednię poprzedzają słowa: Ziemie zamieszkane przez ludzi staną się niezdatne do życia… Czyżby chodziło, nie daj Boże, o awarię którejś z ukraińskich elektrowni jądrowych?

Czerwiec-lipiec 2014 ( Rak )

Na szerokości geograficznej czterdziestu ośmiu stopni w końcu Raka nastąpi wielka susza. Nie będzie ryb w morzu, rzece i jeziorze. Wszystko zniszczy ogień z nieba . ( Centauria 5, czterowiersz 98)

Przepowiednia nie wymaga komentarza, jest jasna i prosta, gorące lato w niektórych miejscach doprowadzi do katastrofy…

Sytuacja polityczna nie ulegnie poprawie przez wrzesień-październik 2014 ( Waga )

Z jednej strony świat żyjący w  pokoju, z drugiej – wojna. Nie było tak brutalnego prześladowania i rozlewu niewinnej krwi na ziemi… (Centuria 9, czterowiersz 52).

Jak widać, Nostradamus nie przewidywał nic dobrego. Jego przepowiednie są ponure, to ciągłe katastrofy, susze,  plagi, trzęsienia ziemi, wojny, powodzie, inwazje, morderstwa czy bitwy … Chociaż w 2008 roku Hozashev  odszyfrował czterowiersz, z którego wynikało, że bin Laden zostanie zabity przez młodego łysego Amerykanina. Tak się stało w 2011 roku.

Miejmy tylko nadzieję, że zarówno rosyjski matematyk jak i francuski alchemik mylili się, pisząc i tłumacząc: Centurię 2, czterowiersz 62:

Ludzie i zwierzęta! Czeka was katastrofa. Kometa spadnie na ziemię, niosąc krew i śmierć na ogonie…

I że ta przepowiednia nie dotyczy września i października 2016 roku, jak sugeruje Hozashev.

Prawdziwość centurii Nostradamusa budzi i skrajne oceny – od wiary i entuzjazmu do powątpiewania i lekceważenia. Ale dopóki istnieje człowiek, zawsze ciekawość dotycząca przyszłych zdarzeń będzie brała górę. Taka już ludzka natura.

Źródło: KP i własne

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika