Czym jest muzyka trance? Opowiada Łukasz Walkowiak czyli Deeno | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 7.12.2013

Czym jest muzyka trance? Opowiada Łukasz Walkowiak, czyli Deeno

Dzisiaj kilka słów o Łukaszu Walkowiaku, znanym też jako Deeno. Od wczesnego dzieciństwa pasjonował się muzyką elektroniczną. W jego setach odnajdziemy szeroko pojętą muzykę gatunku trance.

trans_3

definiuje ten gatunek jako: „styl w muzyce tanecznej, charakteryzujący się ciężkim i szybkim, hipnotycznym rytmem”. Rozwinął się on w latach 90-tych. Jednymi z pierwszych utworów, uznanych przez większość społeczności jako trance, były: Age of Love grupy Age of Love oraz We Came In Peace autorstwa Dance 2 Trance. Najprawdopodobniej nazwa gatunku została wzięta od nazwy Dance 2 Trance. Muzyka ta przechodziła gwałtowną ewolucję, dźwięk współcześnie znanego trance’u został ukształtowany w dużej mierze niezależnie przez Paula van Dyka (For An Angel z debiutanckiego albumu 45 RPM) i Roberta Milesa (Children z debiutanckiego albumu Dreamland). Oba utwory są do dziś uznawane za jedne z najlepszych przedstawicieli gatunku, a Children trafił na szczyty wielu list przebojów i do dziś jest odtwarzany w radiach muzyki popularnej. Współcześnie trance jest jednym z trzech najbardziej popularnych stylów elektronicznej muzyki tanecznej obok house i techno. Zdaniem Łukasza Walkowiaka, najpiękniejszy utwór trance`owy to Arksun – Arisen (Original Mix). Jak mówi Deeno: „Lubuję się w takich artystach jak Simon Patterson, Bryan Kearney, Mark Sherry, Sean Tyas czy Sebastian Brandt.”

trans_2Ale Łukasz też ma już spore osiągnięcia w muzyce trance`owej. W 2011 roku został zwycięzcą Global Trance DJ Competition, konkursu organizowanego przez portal GlobalTrance.pl na najlepszy set muzyczny. Nagrodą było zagranie na evencie Sound Factory w Łodzi u boku Marka Sherry’ego. Dodatkowo w dniach 29-30 marca 2011roku zaprezentował się na specjalnym evencie w radiu Trancesonic.FM. Wystąpił także m.in. na “Trance International Night 2012” w The Liquid Hall w Szczecinie 11 listopada 2012 roku oraz w Planetarium Chapter 3 na “Trance Chasers meets Essential Vibes” with Special Guest: Matt Skyer w Młotkowni w Tychach 31 października 2013 roku. Dopowiem tylko, że w grudniu 2012 roku wstąpił w szeregi portalu muzyki elektronicznej GlobalTrance.pl.

trans_1

W tym samym roku rozpoczął cykl audycji High On Emotion, który do września 2013 był prezentowany na antenie radia Tranceradio.FM podczas World Electronic Union Day. Od listopada jego audycja jest prezentowana w radiu UpRadio.pl. Również możecie go usłyszeć raz w miesiącu na antenie Radia Świnoujście, gdzie prezentuje swoją serię podcastów Trance Classics. Także można usłyszeć jego gościnne sety u wielu artystów w innych stacjach radiowych. Łukasz we wrześniu tego roku powołał do życia Music Creates Memories Events, która zajmuje się organizacją eventów.

Warto zapamiętać motto Łukasza, muzyka wszak nie tylko łagodzi obyczaje, ale: „Muzyka to najsubtelniejsza forma przekazu, można stwierdzić, że żadna dziedzina sztuki nie porusza ani nie wpływa na podświadomość tak, jak muzyka”.

Na zakończenie specjalnie dla czytelników Gazety Bałtyckiej przygotowany przez Łukasza set:

Więcej o Deeno:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. […] skupienia była bohaterem trzeciej odsłony festiwalu SpaceFest, który więcej… Czym jest muzyka trance? Opowiada Łukasz Walkowiak, czyli Deeno – Gazeta Bałtycka Czym jest muzyka trance? Opowiada Łukasz Walkowiak, czyli DeenoGazeta BałtyckaSłownik Języka […]

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika