Darowizny dla ojca Rydzyka: domy, mieszkania, grunty... | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 10.04.2018

Darowizny dla ojca Rydzyka: domy, mieszkania, grunty…

Słuchacze Rada Maryja przepisują fundacji ojca Rydzyka swoje domy, mieszkania i ziemię. Do takich wniosków doszli dziennikarze Wirtualnej Polski. Na czym polega czar słynnego redemptorysty?

dotarła do dokumentów fundacji Lux Veritatis oraz zakonu Redemptorystów, z których wynika, że zwolennicy ojca Tadeusza Rydzyka u kresu życia gotowi są przepisać mu cały majątek. W ciągu ostatnich lat przekazali jego fundacji oraz zakonowi ponad 20 nieruchomości. Są to mieszkania, domy, działki rekreacyjne, grunty położone od Bałtyku do Tatr, a których wartość można oszacować na wiele milionów złotych. Z ostatniego sprawozdania finansowego wynika, że wpływy fundacji (w tym także darowizny) przekraczają 55 mln zł.

ujawnia, że samych w Bukowinie Tatrzańskiej ojcowie Redemptoryści mają cztery. Jedną z darowizn zakon miał otrzymać z zastrzeżeniem, aby wybudować na niej kaplicę. Po śmierci właścicielki, która zapisała majątek fundacji Rydzyka, spółka Scala założona przez zakonników buduje tam dom wypoczynkowo-rekolekcyjny.

Jak sugerują dziennikarze WP, słuchacze Radia Maryja maja przepisywać Redemptorystom mieszkania, był też przypadek przekazania pastwiska, kilku seniorów w ostatniej woli miało przekazać również swoje mieszkania – choćby pani Anna, która notarialnie przekazała swoje 79-metrowe mieszkanie na Wilanowie, podobnie było w przypadku 35-metrowego mieszkania w Lublinie od pani Haliny, a także 84-metrowe mieszkanie pani Ireny z Wrocławia. Co się dzieje z tymi lokalami? Jak ustalili dziennikarze Wirtualnej Polski w księgach wieczystych, jedno z nich zostało sprzedane, a zasiliły konto fundacji.

źródło:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Wyświetlono 3 komentarze
Napisano
  1. Olaf pisze:

    Stare czuby.Tyle biednych ludzi a oni temu typowi przepisują majątki.

  2. daks pisze:

    rydzyk to sekta

  3. Imię... pisze:

    Strona etyczno-moralna budzi ogromne zastrzeżenia Jakich argumentów trzeba było w bezczelny sposób użyć aby ludzi u schyłku zycia stojących nad grobem przekonac o oddaniu dorobku calego życia Niebo obiecał rydzyk ma na gorze wtyki

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika