Dlaczego odszedł szef Prokuratury Okręgowej w Gdańsku? | Gazeta Bałtycka

Dlaczego odszedł szef Prokuratury Okręgowej w Gdańsku?

Szef Prokuratury Okręgowej w Gdańsku niedawno podał się do dymisji. Oficjalnie jest to jego osobista decyzja, tymczasem może być tak, że wynikła ona z zupełnie innych powodów.

O szczegóły tej tajemniczej i nagłej dymisji Kierskiego, szefa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prosiliśmy rzeczników prasowych dwóch prokuratur.

– Do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku wpłynęła datowana 16 stycznia 2023 roku rezygnacja Prokuratora Okręgowego w Gdańsku z wnioskiem o odwołanie go z zajmowanej funkcji. Jest to osobista decyzja Prokuratora – informuje prokurator Marzena Muklewicz, Rzecznik Prasowy Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.

Podobne informacje przekazała nam Grażyna Wawryniuk, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Z nieoficjalnych ustaleń wynika jednak, że dymisja jest związana z nieprawidłowościami przy jednym z nadzorowanych śledztw. Nie wiadomo, czy dymisja szefa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku pociągnie za sobą odwołanie szefów jednostek podległych Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku. Niewątpliwie jest to możliwe. Również nie wiadomo, czy zostanie wszczęte jakiekolwiek postępowanie wobec byłego już szefa Prokuratury Okręgowego w Gdańsku Kierskiego w związku możliwością wystąpienia nieprawidłowości przy jednym z nadzorowanych w prokuraturze śledztw.

Autor

- Zastępca Redaktora Naczelnego Gazety Bałtyckiej, dziennikarz śledczy. Specjalizuje się w tematyce społeczno-prawnej. Archiwista II stopnia (kursy archiwalne w Archiwum Państwowym w Gdańsku), Członek stały Stowarzyszenia Archiwistów Polskich (prawo do prowadzenia badań historycznych), miłośnik Gdyni, członek Towarzystwa Miłośników Gdyni. Hobby – prawo. Jest członkiem Związku Harcerstwa Polskiego.

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika