Fed Cup: Polska awansuje do Grupy Światowej! | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 20.04.2014

Fed Cup: Polska awansuje do Grupy Światowej!

Reprezentantki Polski w tenisie ziemnym awansowały dziś do Grupy Światowej Pucharu Federacji, pokonując w barażach Hiszpanki 3:2. W piątym, decydującym, meczu deblowym Agnieszka w parze z Alicją Rosolską zwyciężyły nad Silvią Soler Espinosą i Anabel Mediną Garrigues w dwóch setach, w związku z czym Biało-Czerwone po 20 latach przerwy znajdą się w gronie najlepszych w rozgrywkach międzynarodowych.

FedCupPolki

Po pierwszy dniu baraży Polska remisowała z Hiszpanią 1:1. W sobotę odbyły się dwa spotkania, w których wystąpiły siostry Radwańskie: Agnieszka i Urszula. Swój wygrała tylko ta starsza, tj. 2:0. Młodsza zaś przegrała 1:2.

Dzisiaj terminarz pojedynków wyglądał tak samo jak wczoraj, tzn. pierwsza na kort wyszła Agnieszka, a po zakończeniu meczu z jej udziałem na ceglanej mączce pojawiła się Urszula.

Ponownie Polskę na prowadzenie wyprowadziła Agnieszka, która pokonała tym razem Maríę-Teresę Torró-Flor 2:0. Urszula z kolei nie dała rady Soler Espinosie, przegrywając 0:2. Była to tym samym druga porażka Urszuli w Barcelonie w ten weekend.

O awansie do Grupy Światowej musiał więc zadecydować deblowy, w którym pierwotnie miały wziąć udział Paula Kania i Estrella Cabeza Candela, jednak stawka tego starcia była tak duża, że musiało dojść do zmian. Kanię zastąpiła A. Radwańska, Cabezę Candelę natomiast Soler Espinosa.

W piątej potyczce lepsza okazała się nasza reprezentacja, zwyciężając nad gospodarzami 2:0. Po raz kolejny nie zawiodła Agnieszka, ale solidny występ zaliczyła również Alicja Rosolska.

Polki zagrają w przyszłym sezonie w Grupie Światowej Pucharu Federacji, w której znajduje się osiem najlepszych reprezentacji na świecie! Teraz trzeba poczekać do losowania zaplanowanego na 4 czerwca br. Tego dnia dowiemy się, z kim zagrają nasze rodaczki w 2015 r. w pierwszej rundzie Grupy Światowej.

Oto wyniki meczów barażowy pomiędzy Hiszpanią a Polską:

Silvia Soler Espinosa vs Agnieszka 0:2 (2:6, 2:6)

María-Teresa Torró-Flor vs Urszula 2:1 (4:6, 6:0, 6:1)

María-Teresa Torró-Flor vs Agnieszka 0:2 (3:6, 2:6)

Silvia Soler Espinosa vs Urszula 2:0 (6:1, 6:3)

Silivia Soler Espinosa/Anabel Medina Garrigues vs Alicja Rosolska/Agnieszka 0:2 (4:6, 2:6)

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>