FED Cup: Polska vs Hiszpania | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 18.04.2014

FED Cup: Polska vs Hiszpania

W sobotę Polki rozpoczynają rywalizację z Hiszpankami. Stawką rozegranych w ten weekend w Barcelonie baraży jest udział w Grupie Światowej Pucharu Federacji. W meczu otwarcia wystąpi Agnieszka Radwańska. Podczas pierwszego dnia odbędą się dwa pojedynki, podczas drugiego zaś trzy. Gra się do trzech zwycięstw.

PolkiFedCup

Ostatni raz Polki znalazły się w grupie najlepszych reprezentacji narodowych w tenisie 20 lat temu. Wtedy jednak system wyglądał inaczej, bo w gronie najlepszych rywalizowały 32 kraje. Od 2005 roku o zwycięstwo walczy już 8 reprezentacji, z tym że w ciągu ostatniej dekady nie sprawdził się pomysł na udział 16 drużyn i powrócono do tego, który jest teraz.

Z Hiszpankami nasze rodaczki zagrają raz drugi w historii tych zawodów. Cztery lata temu w Sopocie stawką było utrzymanie się w Grupie Światowej II. Wówczas nie powiodło się Polkom, które doznały sromotnej porażki 1:4.

W sobotę o godz. 11.00 na kort najpierw wyjdzie starsza z sióstr Radwańskich, a niej ta młodsza. W niedzielę będzie tak samo. Poza tym drugiego a zarazem ostatniego dnia zmagań dojdzie jeszcze być może do deblowego.

Teraz w kadrze Biało-Czerwonych znajduje się Paula Kania. Wcześniej oprócz Radwańskich i Rosolskiej Polskę w Pucharze Federacji reprezentowała Katarzyna Piter.

Agnieszka mierzyła się z Soler Espinosą dwukrotnie. W zeszłym roku podczas US Open oraz dwa lata temu w Miami. Oba te wygrała 2:0. Oba zostały rozegrane na kortach twardych.

Urszula z kolei rywalizowała z Torró-Flor raz i było to blisko półtora roku temu w turnieju w Taszkiencie (Uzbekistan). Polka wygrała w dwóch setach.

Plan gier pomiędzy Hiszpanią a Polską:
  • Sobota

Silvia Soler Espinosa vs Agnieszka Radwańska (godz. 11.00)

María-Teresa Torró-Flor vs Urszula Radwańska ( zakończeniu ww. pojedynku)

  • Niedziela

María-Teresa Torró-Flor vs Agnieszka Radwańska (godz. 11.00)

Silvia Soler Espinosa vs Urszula Radwańska ( zakończeniu ww. pojedynku)

Estrella Cabeza Candela/Anabel Medina Garrigues vs Alicja Rosolska/Paula Kania ( zakończeniu ww. pojedynku)

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika