Ferie 2014 w Gdańsku. Jakie atrakcje przygotowano? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 20.01.2014

Ferie 2014 w Gdańsku. Jakie atrakcje przygotowano?

Dziś oficjalnie rozpoczynają się ferie dla i młodzieży szkolnej z województwa pomorskiego. Ferie zimowe w 2014 roku wypadają między 20 stycznia a 2 marca. Oto jakie propozycje dla młodzieży przygotował gdański MOSiR.

Ferie 2014 w Gdańsku. Jakie atrakcje przygotowano?

BASEN ZA ZETA

„Basen za zeta” jest głównym punktem programu ferii z MOSiR w Gdańsku, cieszącym się największym zainteresowaniem i młodzieży. W dniach 20-24 oraz 27-31 stycznia 2014 roku dzieci i młodzież szkolna w wieku od 7-16 lat (Szkoły Podstawowe i Gimnazja) będą mogły korzystać z basenu pływackiego na gdańskim Chełmie /ul. Chałubińskiego 13/ za symboliczną opłatą 1 PLN. Wejście będzie uwarunkowane okazaniem ważnej legitymacji szkolnej. Zajęcia będą odbywały się w godzinach od 8 z ostatnim wejściem o godz. 13. Wejścia o pełnych godzinach, każde na minut. Pierwszeństwo do skorzystania z naszej akcji mają grupy zorganizowane. Ponadto, w czasie ferii wszyscy chętni będą mogli przystąpić do egzaminu na kartę pływacką i specjalną kartę pływacką. W tym celu należy zgłosić się do ratowników.

ZIMOWA SZKOŁA RATOWNICTWA

Zimowa Szkoła Ratownictwa będzie działać podczas ferii zimowych (20 stycznia – 2 lutego 2014), od poniedziałku do piątku w godzinach 14-15 i 15-16 oraz w niedzielę o godzinie 8.20. Zajęcia na Pływalni MOSiR w Gdańsku przy ul. Chałubińskiego 13 są przeznaczone dla młodzieży szkolnej w wieku od 10 do 16 lat. Każdy, kto chce poczuć się ratownikiem będzie miał okazję zapoznać się z podstawowymi technikami ratownictwa, udzielania pierwszej pomocy, metodami pracy gdańskich ratowników, a także poprawić technikę pływania. Zadaniem szkoły jest przygotowanie wszystkich chętnych do niesienia pomocy w wodzie oraz przybliżenie zainteresowanym idei ratownictwa i bezpiecznej kąpieli. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych ratowników, kadrę instruktorów WOPR oraz trenerów pływania. Uczestnictwo w szkole odbywa się na ogólnych zasadach akcji „basen za zeta”, czyli koszt każdej lekcji to jedna złotówka. Każdy uczestnik zajęć otrzyma dyplom potwierdzający ukończenie Zimowej Szkoły Ratownictwa.

Zapisy prosimy przesyłać drogą mailową na adres e-mail: kapieliska@mosir.gda.pl. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

HOKEJ PODWODNY

MOSiR wspólnie z Klubem Hokeja Podwodnego Bałtyckie Foki zaprasza wszystkie na zajęcia, które będą prowadzone na dnie basenu! Wystarczy, aby przyjść z własnym kompletem ABC. Zajęcia odbywać się będą w czasie ferii w dniach 20-24 oraz 27-31 stycznia 2014 r o godzinie 15. Zajęcia odbywać się będą na Pływalni Krytej MOSiR w Gdańsku.

FERIE Z AKADEMIĄ ŻEGLARSKĄ ZARUSKIEGO

Wzorem roku ubiegłego, zapraszamy i młodzież na żeglarskie zajęcia na pokładzie gdańskiej jednostki flagowej. Odbywać się one będą przez całe ferie (20 stycznia – 02 lutego 2014 r.) codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-15:00. Miejsce to nowa gdańska Marina Sienna Grobla, ul. Na Stępce 6 (ok. 500m dalej niż znana gdańska Marina przy ul. Szafarnia, w kierunku wypłynięcia Motławą na Zatokę). Program skierowany jest głównie do uczniów szkół gimnazjalnych i średnich. Udział w zajęciach jest bezpłatny. A ponieważ liczba miejsc na żaglowcu jest ograniczona, dlatego jednocześnie w zajęciach może brać udział maksymalnie 15 osób.

W programie:

  • kino pod żaglami, czyli emisja filmów żeglarskich i przyrodniczych,
  • warsztaty nawigacyjne i meteorologiczne,
  • poznanie historii żaglowca i jego patrona gen. Mariusza Zaruskiego,
  • nauka węzłów żeglarskich,
  • poznanie tradycji i zwyczajów żeglarskich,
  • propozycje żeglarskie na sezon 2014,
  • konkursy i wiele innych atrakcji.

Więcej informacji:
Piotr Królak – Oficer programowy STS „Generał Zaruski”
e-mail: piotr.krolak@mosir.gda.pl

TENIS ZIEMNY

W dniach 20-24 oraz 27-31 stycznia 2014 roku zapraszamy do wzięcia udziału w zajęciach organizowanych na krytych kortach tenisowych Gdańskiego Towarzystwa Tenisowego „Lechia” przy ul. Traugutta 29.

Zajęcia prowadzone będą w godzinach:

  • 12.00 – 13.30

Warunkiem przystąpienia do zajęć jest wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne pod nr 58 3 79 33 oraz posiadanie na zmianę obuwia sportowego. Zajęcia są bezpłatne.

BADMINTON

W dniach 20-24 oraz 27-31 styczeń 2014 roku zapraszamy do wzięcia udziału w zajęciach organizowanych na krytych kortach tenisowych przy ul. Dąbrowszczaków 13 /Gdańsk Przymorze/ przez MOSiR oraz Sport Park Przymorze.

Zajęcia prowadzone będą w godzinach:

  • godz. 8.00 – 10.00

Warunkiem przystąpienia do zajęć jest posiadanie na zmianę obuwia sportowego. Zajęcia są bezpłatne.

TRENINGI JUDO

MOSiR wspólnie z SGKS Wybrzeże zaprasza wszystkie na zajęcia judo w czasie ferii w dniach 20-24 oraz 27-31 stycznia 2014 roku. Zajęcia odbywają się na hali sportowej przy ul. Traugutta 29 w godz. 10-11 oraz 16-17 na zajęcia należy zabrać dres lub odzież z długim rękawem i długą nogawką. Zajęcia są bezpłatne.

ZUMBA GOLD

W każdy poniedziałek o godzinie 20.30 w Miejskiej Hali Sportowej przy ul. Kołobrzeskiej 61 odbywają się bezpłatne, cykliczne zajęcia zumby. Zajęcia trwają 60 minut. Jedyne, o czym muszą pamiętać osoby, które zechcą skorzystać z tej propozycji, to zabranie ze sobą strojów na przebranie, obuwia z niebrudzącą podeszwą i dobrego humoru. Przydatny może okazać się ręcznik, a woda będzie niezbędna do uzupełniania płynów.

TAŃCE 4 STRON ŚWIATA

W każdy czwartek o godzinie 20.00 w Miejskiej Hali Sportowej przy ul. Kołobrzeskiej 61 organizowane są spotkania z różnymi rodzajami tańców z całego świata m.in. Taniec Hula, Tańce Etniczne, Tańce w kręgu, Paneurytmia. Zajęcia prowadzą instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem i taneczną pasją. Tańce 4 Stron Świata trwają ok. 60 minut. Należy pamiętać o zabraniu ze sobą strojów na przebranie i obuwia z niebrudzącą podeszwą.

JOGA NA ZDROWIE

W każdy piątek o godzinie 18.30 w Miejskiej Hali Sportowej przy ul. Kołobrzeskiej 61 odbywają się bezpłatne, cykliczne zajęcia jogi. W ramach programu „Joga na zdrowie” trwające do 90 minut. Jedyne, o czym muszą pamiętać osoby, które zechcą skorzystać z tej propozycji, to zabranie ze sobą maty do ćwiczeń i swobodnego, najlepiej sportowego ubioru. Kondycja fizyczna nie ma znaczenia!

PARKRUN

W każdą sobotę o godzinie 9:00 w parku Reagana (start przy Krainie Zabawy) przy ulicy Dąbrowszczaków odbywają się bezpłatne biegi wraz z pomiarem czasu. Warunkiem uczestnictwa jest uprzednie zarejestrowanie się na stronie parkrun.pl. Biegi organizowane są na dystansie 5 km.

Wszystkie zajęcia podczas ferii są dostępne dla i młodzieży szkolnej w wieku do 16 lat (Szkoły Podstawowe i Gimnazja).

Warunkiem uczestnictwa we wszystkich wyżej wymienionych zajęciach jest pisemna zgoda rodziców (opiekunów prawnych) lub zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wzięcia udziału w zajęciach.

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika