Gdański "Świetlik" znów na boisku | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 28.12.2016

Gdański „Świetlik” znów na boisku

Tradycyjnie, 31 grudnia o godz. 12.00, amatorzy wywodzący się ze Spółdzielni Pracy Usług Wysokościowych „Świetlik”, pożegnają stary rok na boisku. Będzie to już 32. pojedynek „Starych” i „Młodych” Świetlikowców! Mecz odbędzie się na bocznym boisku przy ul. Traugutta 29.

Andrzej Kowalczys – Miasta Gdańska.

Rok temu piłkarski pojedynek zakończył się remisem 2:2. Tegoroczna sylwestrowa potyczka zwiastuje emocje, bowiem remis nikogo tym nie zadowoli i każda z drużyn dążyć będzie do zwycięstwa. Nie zabraknie zatem twardej, aczkolwiek sportowej walki.

Dzień później, na tym samym obiekcie i o tej samej godzinie, Nowy 2017 Rok przywitają po raz 12. Oldboje Lechii Gdańsk oraz zespół Samorządowcy i Przyjaciele.

W dotychczasowych spotkaniach dziewięciokrotnie wygrywali Lechiści, dwa razy rezultat był nierozstrzygnięty. Czy i ten rok zacznie się doskonale dla Biało-Zielonych, którzy w poprzednim pojedynku wygrali 5:2? Przeciwnik, po ubiegłorocznych doświadczeniach, na pewno wyjdzie na boisko zmotywowany i wzmocniony kadrowo. Zagraniczny desant, sokole oczy i taktyka mają być receptą na pokonanie oldbojów z Traugutta!

Zapraszam serdecznie,
Andrzej Kowalczys

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika