„Harmonia Kosmosu 2022” – obok kontrowersji, rzetelna wiedza medyczna | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 28.06.2022

„Harmonia Kosmosu 2022” – obok kontrowersji, rzetelna wiedza medyczna

Festiwal „Harmonia Kosmosu 2022”, choć budzący intensywne dyskusje a nawet kontrowersje ze względu na wystąp Edyty Górniak, czy Jerzego Zięby, oferował słuchaczom m.in. rzetelną wiedzę medyczną. Wśród prelegentów znalazł się jeden z najwybitniejszych polskich lekarzy – profesor Andrzej Frydrychowski.

Czy obecność Edyty Górniak lub Jerzego Zięby musi oznaczać, że głoszone wykłady nie mają jakiejkolwiek wartości? Okazuje się, że absolutnie nie. Wśród prelegentów festiwalu „Harmonia Kosmosu 2022”, który odbył się w dniach 23-26  czerwca 2022 roku w Torzymiu koło Słubic w województwie lubuskim wystąpił znany naukowiec, lekarz-praktyk, profesor Andrzej Frydrychowski z wykładem na temat leczenia chorób przewlekłych, które aktualnie są najpoważniejszą na świecie przyczyną zgonów. Profesor poruszał także zagadnienia dotyczące skutecznych sposobów utrzymania dobrego stanu zdrowia do późnej starości.

Na koniec poinformował słuchaczy, że już niebawem w księgarniach pojawi się niezwykle ważna, pierwsza książka z całego wydawniczego cyklu na temat skutecznych sposobów leczenia najpoważniejszych chorób. Część pierwsza poświęcona leczeniu koronawirusów i innych chorób wirusowych dostępna będzie już za kilka dni. Następny tom poświęcony jest chorobom serca, tom trzeci dotyczyć będzie chorób nowotworowych – to najważniejszy z tomów. Projekt wydania tego typu książek jest bezprecedensowy – to będą pierwsze na polskim rynku  książki, w których kompleksowo zaprezentowane zostaną skuteczne, często nieznane sposoby leczenia, ale oparte na naukowej i praktycznej wiedzy.

Tom pierwszy niebawem w księgarniach.

*

Profesor Andrzej Frydrychowski to znany w świecie naukowiec. Specjalista w zakresu fizjologii, szczególnie zaburzeń homeostazy wewnątrzczaszkowej. Twórca nieinwazyjnej metody monitorowania amplitudy tętnienia naczyń wewnątrzczaszkowych i zmian szerokości przestrzeni podpajęczynówkowej (SAS). Metoda pozwala na rejestrację nieinwazyjną wszelkich wpływów zmian fizjologicznych jak również patologicznych np. wczesne wykrywanie obrzęku mózgu, na powyższe parametry. Od dziesiątków lat interesuje się medycyna holistyczną.

Całe swoje zawodowe życie (1973 – 2017) spędził w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym (wcześniej Akademia Medyczna), jako naukowiec, wykładowca i lekarz. W ostatnim okresie pełnił funkcję kierownika Zakładu Fizjologii Człowieka. W 2018 roku za swoje osiągnięcia naukowe, otrzymał z rąk Prezydenta RP tytuł profesora zwyczajnego nauk medycznych. Jest właścicielem patentów wśród których znajduje się np. nieinwazyjna metoda monitorowania pracy mózgu, czy wytwarzania kolagenu. Jego wynalazki zdobyły dwa złote medale w Genewie i Brukseli, odebrał też prestiżową nagrodę Grand Prix – a to tylko niektóre z licznych osiągnięć profesora.

Profesor jest pasjonatem medycyny, lekarzem z powołania, który od blisko 50 lat pomaga ludziom w rozwiązywaniu ich problemów zdrowotnych. Pacjenci darzą go ogromnym szacunkiem, wręcz estymą i wielką sympatią.

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Wyświetlono 2 komentarze
Napisano
  1. Radek Zet pisze:

    Edzia Gorniak jest kontrowersyjna…ale w innym sensie niz Pani mysli.
    Ona raczej tylko udaje rebel ! Wiekszosc z nich , oprocz Pana profesora, to tzw zadaniowcy.

    Dziekuje za ten tekst.

  2. Wojtek pisze:

    Uwielbiam profesora. Znakomity lekarz

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>



Moto Replika