Tak Japończycy eksperymentowali na ludziach... | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 19.03.2016

Tak Japończycy eksperymentowali na ludziach…

Jednostka 731 – Laboratorium diabła, film zatytułowany po angielsku „Men Behind The Sun” – to stworzone w 1992 roku dzieło koreańskiego reżysera Godfrey’a Ho, który pokazuje jeden z najmroczniejszych i najbardziej przerażających faktów z historii Japonii. To wszystko działo się stosunkowo niedawno…

tortury2

Osią fabuły opartej na faktach jest „Wielkie Japońskie Imperium”, które zorganizowało w 1935 roku tajny nr 731, w którym odbywały się eksperymenty na ludziach – głównie Chińczykach, Rosjanach, Białorusinach, Koreańczykach, a także Mongołach. Całością kierował Shiro Ishii – japoński „lekarz”, zbrodniarz wojenny (odpowiednik „doktora” Mengele).

To, co w filmie Japończycy robili z więźniami, jest przerażające. Ich okrucieństwo i bezwzględność – wydają się być niczym nieograniczone. Japońskie eksperymenty są czasem wręcz tragicznie groteskowe, ale w żadnym razie nie mają nic wspólnego z naukowymi badaniami, choć oficjalnie „chodzi o wyprodukowanie broni biologicznej”.

tortury

Japońskie eksperymenty medyczne były przerażające.

Shiro Ishii za swoje czyny nigdy nie poniósł żadnej odpowiedzialności, ponieważ na skutek porozumienia z Amerykanami został przez nich ochroniony w zamian za przekazanie dokumentacji medycznej zgromadzonej w trakcie funkcjonowania obozu.

Shiro Ishii brał następnie udział w wojnie koreańskiej w 1952 roku, podczas której pojawia się broń biologiczna. Zmarł w 1959 roku. Prawda na temat obozu i eksperymentów wyszła na jaw dopiero 1989 roku.

Film tylko dla widzów o dużej odporności psychicznej.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. sara pisze:

    yeabani psychole z tymi smieciami z ukrainy by sie pewnie dogadali od razu…

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika