Kontrowersyjny pomysł Radia Gdańsk. „Konkurs z orkanem w tle” | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 9.12.2013

Kontrowersyjny pomysł Radia Gdańsk. „Konkurs z orkanem w tle”

Cztery osoby zginęły na Pomorzu wskutek huraganu Ksawery. W wielu przypadkach poczynił on znaczne straty – zniszczone domy, samochody i inne sprzęty. Tymczasem Radio postanowiło zorganizować „Konkurs z orkanem w tle”, polegający na prezentowaniu zdjęć obrazujących skutki wichury. Czy przyzwoite, aby w takich sytuacjach organizować przedsięwzięcia o typowo rozrywkowym charakterze?

Konkursowe zdjęcia można obejrzeć na stronie internetowej Radia Gdańsk.

Konkursowe zdjęcia można obejrzeć na stronie internetowej Radia Gdańsk.

Czy organizowanie konkursów w sytuacji, gdy tuż obok rozgrywa się niejednokrotnie tragedia – to dobry pomysł? Tak najwyraźniej uznała lokalna stacja radia publicznego – Radio Gdańsk – i konkurs zorganizowała.

Na stronach internetowych rozgłośni, we wpisie zatytułowanym „Pokaż siłę Ksawerego! Konkurs z orkanem w tle” opublikowano kilkanaście zdjęć oraz filmów, pokazujących głównie śnieżycę na terenie Pomorza. Większość z nich to zimowe krajobrazy i doskonale pasowałyby do dowolnego konkursu związanego z zimą.

– Moim zdaniem to wyjątkowy brak wyczucia ze strony rozgłośni – mówi pani Alicja, mieszkanka Sopotu. – Konkursy fotograficzne są z reguły bardzo fajnym pomysłem, ale nie można ich organizować w sytuacjach takich, jak atak huraganu. Może po prostu wystarczyło zorganizować go trochę później i przede wszystkim inaczej zatytułować. „Konkurs z orkanem w tle” brzmi jakby autor wręcz kpił z huraganu i uważał, że to coś miłego i sympatycznego. To skandal!

W kontrowersyjnym konkursie słuchacze mogli wygrać pobyt w luksusowym SPA na Kaszubach. Radio informuje, że zwycięzcą konkursu został „pan Michał”…

Wątpliwości dotyczące konkursu mają zarówno nasi Czytelnicy, którzy nas o nim poinformowali, jak również słuchacze Radia Gdańsk. Oto treść jednego z komentarzy opublikowanych na stronie internetowej rozgłośni.

„Ktoś upadł na głowę ogłaszając taki konkurs. Niech zwycięży najlepiej film pokazujący ludzką tragedię i rozpacz ludzką! A pobyt w SPA przeznaczyć dla ewentualnie poszkodowanych osób. Coraz częściej Radio zaczyna mi przypominać brukowiec”.

Radio S.A

ul. Grunwaldzka 18
80-236
NIP: 5840956045
KRS: 0000195933

  • Lech Parell – Prezes Zarządu
  • Zdzisław Koszlak – Członek Zarządu
  • Małgorzata Niezgoda – Członek Rady Nadzorczej
  • Andrzej Trojanowski – Członek Rady Nadzorczej
  • Donat Paliszewski – Członek Rady Nadzorczej
  • Jan Kreft – Członek Rady Nadzorczej
  • Zbigniew Jasiewicz – Członek Rady Nadzorczej

Autor

- dziennikarz, fotoreporter, podróżnik.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika