Krwawy atak we Francji. Islam coraz większym zagrożeniem dla Europy | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 7.01.2015

Krwawy atak we Francji. Islam coraz większym zagrożeniem dla Europy

W ataku terrorystycznym na redakcję francuskiego pisma Charlie Hebdo zginęło 2 osób. Wszystko wskazuje na to, że jego autorami są islamscy fundamentaliści. Wygląda na to, że Europa może mieć spore problemy, których przyczyny tkwią w przyzwoleniu na wielokulturowość.

Krwawy atak we Francji. Islam coraz większym zagrożeniem dla Europy

Według doniesień prasy zagranicznej Francuzi od dawna spodziewali się ataku terrorystycznego. Trudno się z nimi nie zgodzić, bo Francja od dawna ma poważny problem z islamistami, którzy w kraju nad Loarą czują się wyjątkowo swobodnie. Funkcjonują w sposób bardzo ekspansywny, demonstrując wręcz pogardę dla lokalnego prawa i zwyczajów.

Widać to choćby w przypadku publicznych modlitw, mających miejsce na ulicach francuskich miast. Wówczas tysiące muzułmanów wychodzi na ulice, całkowicie paraliżując m.in. ruch samochodowy. Francuzi nie są w stanie nic zrobić, gdy całe kwartały ulic są zablokowane przez modlących się islamistów. Bezradność francuskiego państwa przeraża, ale jeszcze bardziej przeraża zuchwałość islamistów.

Spójrzmy jeszcze na tzw. „polską ksenofobię”, dostrzeganą i notowaną w naszej kulturze od co najmniej XVI wieku, a obecną pewnie od samego początku istnienia naszego państwa. Choć polska niechęć wobec obcych na przestrzeni wieków miała różne oblicza, to biorąc pod uwagę zagrożenia, jakie dziś niesie islam w swoim fundamentalistycznym wydaniu R1; „polska ksenofobia” wydaje się być skuteczną barierą chroniącą Polskę przed zalewem wyznawców Allacha. Bo trudno wyobrazić sobie polskie ulice zablokowane przez modlących się na nich islamistów, nie mówiąc już o polskich wsiach, które na szczęście nigdy by na to nie pozwoliły.

Autor

- publicysta Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>