Lewandowski vs. Messi, czyli mecz z udziałem prawdziwych gwiazd futbolu. Jaki będzie wynik? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 30.11.2022

Lewandowski vs. Messi, czyli mecz z udziałem prawdziwych gwiazd futbolu. Jaki będzie wynik?

Za nami dwa mecze Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022 w Katarze z udziałem drużyny Reprezentacji Polski.Pierwsze spotkanie biało-czerwonych z reprezentacją Meksyku zakończone remisem i sobotni mecz reprezentacji Polski z drużyną narodową Arabii Saudyjskiej zakończony zwycięstwem biało-czerwonych.

W sobotnim meczu Mistrzostw Świata 2022 w Katarze drużyna biało-czerwonych wygrała z Arabią Saudyjską wynikiem 2:0. Bramki padły w 39. i 82. minucie spotkania. Pierwszą bramkę w sobotnim meczu strzelił Piotr Zieliński. W 82 minucie meczu Robert Lewandowski zdobył kolejną bramkę dla reprezentacji Polski zapewniając drużynie narodowej znaczącą przewagę nad zespołem z Arabii Saudyjskiej. Aktualnie Polacy są liderami grupy C.

Dziś drużyna narodowa zagra kolejny mecz mistrzostw świata. W tym meczu biało-czerwoni zmierzą się na boisku z drużyną Argentyny. Mecz reprezentacji Polski z Argentyną jest ważny, ponieważ jego wynik zdecyduje o awansie do 1/8 finału mistrzostw świata. Zwycięstwo i remis w meczu z Argentyną zapewnią Polakom wyjście z grupy.

W środowym meczu wezmą udział najznakomitsze gwiazdy światowego futbolu. Robert Lewandowski i Leo Messi to z całą pewnością najlepsi piłkarze tych mistrzostw. Kapitan reprezentacji Polski rozegrał aż 136 meczów w barwach narodowych, zdobywając dla biało-czerwonych aż 77 bramek. Leo Messi wystąpił w 167 meczach swojej reprezentacji i strzelił 93 bramki.

Poziom i styl gry zawodników jest bardzo wysoki, dlatego mecz wzbudza ogromne zainteresowanie kibiców. Zarówno Robert Lewandowski jak i Lionel Messi to piłkarze, którzy posiadają wybitne umiejętności i bardzo duże doświadczenie w grze na boisku. To powinno zapewnić uczciwy i wyrównany poziom rywalizacji obu drużyn.

O randze przeciwnika świadczą jego sukcesy. Warto dodać, że Leo Mesii zdobył dotychczas:

  • 7 Złotych Piłek
  • 6 Złotych Butów
  • 4 zwycięstwa w Lidze Mistrzów
  • 11 Mistrzostw Kraju
  • 7 Pucharów Krajowych

Mecz reprezentacji Polski z Argentyną odbędzie się 30 listopada o godzinie 20:00 na stadionie 974 w Dosze, stolicy Kataru.

Autor

- dziennikarka sportowa.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika