LPP inwestuje w Pruszczu Gdańskim 140 milionów | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 26.09.2013

LPP inwestuje w Pruszczu Gdańskim 140 milionów

LPP R1; właściciel marek odzieżowych takich jak: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsey, zainwestuje w Pruszczu Gdańskim 140 milionów złotych. To jedno z najważniejszych, gospodarczych wydarzeń roku 2013, nie tylko w skali Miasta Pruszcz Gdański, ale całej trójmiejskiej metropolii.

LPP inwestuje w Pruszczu Gdańskim 140 milionów

LPP, będąca krajowym potentatem w branży odzieżowej, rozpoczęła właśnie rozbudowę swojego centrum logistycznego, położonego przy ulicy Tczewskiej 2. Koszt inwestycji to 140 milionów złotych!

– To jedna z największych inwestycji w historii naszej firmy oraz zdecydowanie największa z tegorocznych – mówi Stanisław Dreliszak, Dyrektor Działu Logistyki LPP S.A. – W związku z gwałtownym rozwojem firmy, rozbudowa naszego głównego magazynu była sprawą niecierpiącą zwłoki. Obecne 27 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni magazynu przy takim dużym rozwoju firmy okazuje się za mało. Dzięki inwestycji będziemy mieli jeszcze raz tyle nowej powierzchni.

Koniec rozbudowy magazynu przewidziany jest na kwiecień 204 roku. Cały projekt ma się zakończyć wiosną roku 2015. Rok zajmie montaż najnowszych systemów magazynowych, uruchomienie i testy. Obecnie w centrum zatrudnionych jest 350 osób. Po rozbudowie LPP zatrudni jeszcze 140 nowych pracowników.

(fot. M. Pycka)

– LPP to jedna z największych firm, które zdecydowały się na w naszym mieście. Jest właścicielem najbardziej znanych polskich marek odzieżowych, stąd też jej rozwój jest dla miasta tak samo ważny, jak kluczowe inwestycje samorządowe – mówi Miasta Pruszcz Gdański Janusz Wróbel. – Mam nadzieję, że wraz z dynamicznym rozwojem naszego partnera, będzie też rosło jego zaangażowanie inwestycyjne w Pruszczu Gdańskim.

oprac. Bartosz Gondek

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>