Mały poradnik wyborcy (cz. 3): Drogi i ulice | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 17.09.2014

Mały poradnik wyborcy (cz. 3): Drogi i ulice

Dziś „na tapetę” proponuję wziąć gdańskie drogi i ulice. Moim (i nie tylko) zdaniem ich stan jest zatrważający. Tak więc kandydaci muszą być przygotowani na „ataki” mieszkańców, którzy powoli mają dość niszczenia swoich samochodów na drogowych „symbolach nieudolności władz”.

dziury_w_drodze

To określenie spotkałem gdzieś w sieci, bardzo mi się podoba). Poniżej kilka pytań, które powinny zostać zadane kandydatom do rady miasta (nie tylko Gdańska, rzecz jest szersza, rzekłbym – ogólnopolska).

Obywatele Gdańska się buntują. "Dzielnica z dziurami na wszystkich drogach"

Czy zgadza się Pani (Pan) ze stwierdzeniem, że stan gdańskich dróg miejskich (a więc głównie tych bocznych, bardzo ważnych z punktu widzenia mieszkańców miasta) jest bardzo zły? Jeśli tak, to jaki ma Pani (Pan) plan poprawy sytuacji w tym zakresie? Jakie jest Pani (Pana) zdanie na temat stref płatnego parkowania? Kto powinien Pani (Pana) zdaniem „obsługiwać” te strefy? Czy wie Pani (Pan), ile km dróg miejskich znajduje się w zarządzie miasta, którego prezydentem chce Pani (Pan) zostać? Ile na tych ulicach jest przystanków autobusowych? uznawany jest za miasto najbardziej w Polsce przyjazne rowerzystom. Jakie ma Pani (Pan) krytyczne uwagi do istniejących w Gdańsku dróg rowerowych? Jaki ma Pani (Pan) pomysł na zmiany w tym zakresie?

Zły stan miejskich dróg to najczęstsza przyczyna uszkodzenia samochodu. (Fot. Gazeta Bałtycka)

Zły stan miejskich dróg to najczęstsza przyczyna uszkodzenia samochodu. (Fot. Gazeta Bałtycka)

Są w Gdańsku ulice, na których obowiązują prędkości, których praktycznie nikt nie przestrzega. Przykład: ul. Elbląska, dopuszczalna prędkość 50 km/h. Konia z rzędem temu, kto znajdzie kierowcę jadącego w kierunku centrum z taką prędkością. Czy ma Pani (Pan) jakiś pomysł, co z tym „fantem” zrobić? Czy zmieniłaby Pani (zmieniłby Pan) coś na gdańskich ulicach, aby zwiększyć bezpieczeństwo pieszych w obrębie szkół i przedszkoli? Każdy większy deszcz powoduje, że ulice Gdańska są zalane. Czy zastanawiała się Pani (zastanawiał Pan), tak się dzieje? Czy ma Pani (pan) jakiś pomysł, co z tym fantem zrobić?

To tylko kilka możliwych pytań. Zapewniam, że o wiele bardziej interesujące będą odpowiedzi na nie. Żądajcie ich od kandydatów, z którymi będziecie spotykać się w ramach kampanii wyborczej. Może konieczność zastanowienia się nad tymi odpowiedziami zaowocuje pomysłami, jak zrobić miastem, z którego zadowoleni będą nie tylko jego włodarze, ale przede wszystkim – mieszkańcy.

Autor

- publicysta, komentator i felietonista.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika