Mały poradnik wyborcy (cz. 3): Drogi i ulice | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 17.09.2014

Mały poradnik wyborcy (cz. 3): Drogi i ulice

Dziś „na tapetę” proponuję wziąć gdańskie drogi i ulice. Moim (i nie tylko) zdaniem ich stan jest zatrważający. Tak więc muszą być przygotowani na „ataki” mieszkańców, którzy powoli mają dość niszczenia swoich samochodów na drogowych „symbolach nieudolności władz”.

dziury_w_drodze

To określenie spotkałem gdzieś w sieci, bardzo mi się podoba). Poniżej kilka pytań, które powinny zostać zadane kandydatom do rady miasta (nie tylko Gdańska, rzecz jest szersza, rzekłbym R1; ogólnopolska).

Obywatele Gdańska się buntują. "Dzielnica z dziurami na wszystkich drogach"

Czy zgadza się Pani (Pan) ze stwierdzeniem, że miejskich (a więc głównie tych bocznych, bardzo ważnych z punktu widzenia mieszkańców miasta) jest bardzo zły? Jeśli tak, to jaki ma Pani (Pan) plan poprawy sytuacji w tym zakresie? Jakie jest Pani (Pana) zdanie na temat stref płatnego parkowania? Kto powinien Pani (Pana) zdaniem „obsługiwać” te strefy? Czy wie Pani (Pan), ile km dróg miejskich znajduje się w zarządzie miasta, którego prezydentem chce Pani (Pan) zostać? Ile na tych ulicach jest przystanków autobusowych? Gdańsk uznawany jest za miasto najbardziej w Polsce przyjazne rowerzystom. Jakie ma Pani (Pan) krytyczne uwagi do istniejących w Gdańsku dróg rowerowych? Jaki ma Pani (Pan) pomysł na zmiany w tym zakresie?

Zły stan miejskich dróg to najczęstsza przyczyna uszkodzenia samochodu. (Fot. Gazeta Bałtycka)

Zły stan miejskich dróg to najczęstsza przyczyna uszkodzenia samochodu. (Fot. Gazeta Bałtycka)

Są w Gdańsku ulice, na których obowiązują ograniczenia prędkości, których praktycznie nikt nie przestrzega. Przykład: ul. Elbląska, dopuszczalna prędkość 50 km/h. Konia z rzędem temu, kto znajdzie kierowcę jadącego w kierunku centrum z taką prędkością. Czy ma Pani (Pan) jakiś pomysł, co z tym „fantem” zrobić? Czy zmieniłaby Pani (zmieniłby Pan) coś na gdańskich ulicach, aby zwiększyć bezpieczeństwo pieszych w obrębie szkół i przedszkoli? Każdy większy deszcz powoduje, że ulice Gdańska są zalane. Czy zastanawiała się Pani (zastanawiał Pan), dlaczego tak się dzieje? Czy ma Pani (pan) jakiś pomysł, co z tym fantem zrobić?

To tylko kilka możliwych pytań. Zapewniam, że o wiele bardziej interesujące będą odpowiedzi na nie. Żądajcie ich od kandydatów, z którymi będziecie spotykać się w ramach kampanii wyborczej. Może konieczność zastanowienia się nad tymi odpowiedziami zaowocuje pomysłami, jak zrobić Gdańsk miastem, z którego zadowoleni będą nie tylko jego włodarze, ale przede wszystkim R1; mieszkańcy.

Autor

- publicysta, komentator i felietonista.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika