Mariusz Trynkiewicz. „Cichy i spokojny” nauczyciel wf-u, jednocześnie bezwzględny morderca-pedofil | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 14.02.2014

Mariusz Trynkiewicz. „Cichy i spokojny” nauczyciel wf-u, jednocześnie bezwzględny morderca-pedofil

– Rozpoznajemy u niego osobowość nieprawidłową, z zaburzeniami psychoseksualnymi, pod postacią biseksualizmu z cechami pedofilii – oto fragment fragment opinii biegłych dotyczącej Mariusza Trynkiewicza, którą podczas procesu odczytywał sędzia Marian Baliński. – Nastąpił u niego rozwój pedofilnych zachowań, od łagodnych, do krańcowej formy jaką jest mord z lubieżności.

Mariusz Trynkiewicz. „Cichy i spokojny” nauczyciel wf-u, jednocześnie bezwzględny morderca-pedofil

– Jakie są rokowania na przyszłość oskarżonego Mariusza Trynkiewicza? Czy będzie się zachowywał podobnie? – pytała na sali sądowej prokurator Małgorzata Ronc.

– Nie można wykluczyć, ale też nie można stwierdzić, że będzie się zachowywał w sposób podobny – odpowiadał prof. Adam Bukowczyk, biegły sądowy.

Co ciekawe, już wówczas (w 1998 roku), w trakcie trwania procesu, pojawił się wątek kastracji, ale biegły stwierdził wówczas, że polskie prawodawstwo uniemożliwia dokonanie tego rodzaju zabiegu. Dzisiejsze przepisy również nie zezwalają na kastrację.

Podczas procesu, w słowie końcowym Trynkiewicz mówił, że chciałby być leczony, ale, jak dodał, byłoby bardzo drogie, i przewyższałoby cenę pacjenta. – Potworem nie byłem, a już na pewno nie w stosunku do dzieci – mówił Trynkiewicz.

Będąc w celi, z wyrokiem śmierci, podczas rozmowy przed kamerą, nie potrafił odpowiedzieć na dlaczego posunął się do dokonania odrażających zbrodni. Wspominał jednak swoją pracę w szkole, która, jak twierdził, dawała mu satysfakcję i energię.

Zapraszamy na reportaż Magdaleny Majewskiej o Mariuszu Trynkiewiczu:


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika