Mecze towarzyskie z Urugwajem i Meksykiem. Kogo powoła Adam Nawałka? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 2.11.2017

Mecze towarzyskie z Urugwajem i Meksykiem. Kogo powoła Adam Nawałka?

W najbliższy piątek 3 listopada selekcjoner reprezentacji Polski- Adam Nawałka oficjalnie ogłosi powołania na mecze towarzyskie – pierwszy z Urugwajem, drugi z Meksykiem.

Pierwsze ze spotkań odbędzie się 10 listopada o godzinie 20:45 na stadionie PGE Narodowym w Warszawie, kolejne spotkanie z Meksykiem trzy dni później o tej samej porze na Stadionie Energa w Gdańsku.

Po wielu zmaganiach Polskiej reprezentacji udało się osiągnąć wspólny cel. Dzięki starciu z Armenią i Czarnogórą uzyskaliśmy zasłużony awans i możliwość udziału w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w Rosji. Dla przypomnienia zajmuje pierwsze miejsce w grupie.

Trener reprezentacji Polski – Adam Nawałka rozpoczął intensywne przygotowania kadry do spotkań towarzyskich. Przed nami dwa znaczące mecze towarzyskie – prezentujące formę zawodników – pierwszy z Urugwajem w Warszawie, kolejny z Meksykiem w Gdańsku. Spotkania te będą okazją zaprezentowania nowych taktyk i zmian personalnych dokonanych na boisku przez selekcjonera.

– Bazujemy na sprawdzonej grupie zawodników, ale drzwi do kadry cały czas są otwarte. Czekamy na piłkarzy, którzy dadzą wyraźny sygnał, że mogą podnieść jakość reprezentacji – powiedział Nawałka.

Z potwierdzonych informacji wiadomo, że mecz z Urugwajem będzie oficjalnym pożegnaniem Artura Boruca w Polskiej reprezentacji. Dla piłkarza będzie to 65 mecz, w którym wystąpi w barwach narodowych. Piłkarz zagra 44. minuty meczu i zostanie pożegnany przez kibiców – owacją na stojąco.

Autor

- dziennikarka sportowa.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika