Miało dbać o nowoczesność i cyfryzację. Sprawdziliśmy jak Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji prezentuje się w internecie | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 15.04.2013

Miało dbać o nowoczesność i cyfryzację. Sprawdziliśmy jak Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji prezentuje się w internecie

Nowoczesność także w internecie? Profesjonalna i funkcjonalna strona internetowa? Wydawałoby się, że w przypadku Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji są to zagadnienia szczególnie istotne. Niestety tak nie jest.

Miało dbać o nowoczesność i cyfryzację. Sprawdziliśmy jak Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji prezentuje się w internecie.

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji – zajmuje się 4 działami administracji rządowej – administracją, informatyzacją, łącznością oraz wyznaniami religijnymi oraz mniejszościami narodowymi i etnicznymi. Resort powstał 18 listopada 2011 roku.

My postanowiliśmy sprawdzić jak ministerstwo dba o swój wizerunek w internecie. Nie wymagało to większych starań – weszliśmy jedynie na stronę internetową resortu. Tam, w górnej części znajduje wyróżniony link „Większy kontrast„. Skorzystaliśmy z niego, aby zobaczyć, jakie usprawnienia przygotowano dla osób słabo widzących.

Oto jak prezentuje się „nowoczesna”, kontrastowa wersja strony Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji:

Miało dbać o nowoczesność i cyfryzację. Sprawdziliśmy jak Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji prezentuje się w internecie.

Ocenę efektu pozostawiamy Czytelnikom.

Dodajmy jeszcze, że jedną z podległych ministerstwu jednostek jest Centrum Projektów Informatycznych…

Autor

- dziennikarz, fotoreporter, podróżnik.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>