Napisaliśmy książkę o COVID-19, bo system nie sprostał wyzwaniu | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 9.07.2022

Napisaliśmy książkę o COVID-19, bo system nie sprostał wyzwaniu

„Gdyby system działał skuteczniej, a lekarze odważyli się stawić czoła chorobie, nie zostawiając pacjentów bez pomocy – ta książka w ogóle by nie powstała” – mówi Michał Lange, współautor książki „Skutecznie wyleczyć COVID-19”, która właśnie pojawiła się w sprzedaży.

Dr Michał Lange jest współautorem książki „SKUTECZNIE WYLECZYĆ COVID-19”. (Fot. Michał Stosik / ms-fotograf.com)

Czego dowiem się, czytając „Skutecznie wyleczyć COVID-19”?

Z tego co wiem, to jedyna w Polsce książka, w której autorzy tak bezkompromisowo mierzą się z pandemią przede wszystkim od strony medycznej, podając gotowe sposoby na pokonanie wirusa SARS-CoV-2, ale także innych chorób wirusowych, bo przedstawione schematy postępowania są w dużej mierze uniwersalne. Opisane metody leczenia opierają się na wieloletnim doświadczeniu lekarskim profesora Andrzeja Frydrychowskigo, ale również bazujemy na najnowszych medycznych publikacjach naukowych, które analizowaliśmy. Książka liczy nieco ponad sto stron, ale w pełni wyczerpuje zagadnienie leczenia COVID-19. Chodziło nam o to, aby w możliwie najbardziej zwięzły i użyteczny sposób przedstawić całość problematyki. Taki mały podręcznik zawsze warto mieć pod ręką.

Dlaczego właśnie teraz napisaliście tę książkę?

Przed nami najpewniej kolejna fala COVID-19 (w Europie Zachodniej już od dawna jest), więc skuteczne sposoby walki z tą chorobą niewątpliwie mogą być przydatne. Poza tym przez dwa lata obserwowaliśmy pandemię i wiemy, że system opieki zdrowotnej, łagodnie mówiąc, nie do końca sprostał wyzwaniu. Podobnie niektórzy lekarze – zamiast leczyć pacjentów, pozamykali gabinety i uciekli w tzw. teleporady, czyli w pozorowanie leczenia. Pewnie gdyby system działał skuteczniej, a medycy odważyli się stawić czoła chorobie, nie zostawiając pacjentów bez pomocy – książka w ogóle by nie powstała. Swoją drogą do tej pory zastanawiam się, jak to możliwe, że lekarze, powołani przecież do tego, żeby leczyć i ratować ludzkie życie, w momencie, gdy są najbardziej potrzebni pacjentom – odwracają się od nich i zamykają gabinety… Pozytywne jest to, że ten trudny egzamin zdali ratownicy medyczni i pielęgniarki, na które zawsze można liczyć.

Faktycznie wielu ludzi zostało praktycznie pozbawionych opieki lekarskiej.

Niestety tak. I także dla nich jest nasza książka. Gdy nie będzie lekarza, nastąpi przymusowa kwarantanna – taka pozycja książkowa może się okazać naprawdę jedynym ratunkiem. Oby nigdy tak nie było, ale mimo wszystko warto ten wariant brać pod uwagę. „Skutecznie wyleczyć COVID-19” można chyba taktować jako coś w rodzaju i poradnika, ale także swego rodzaju polisy na życie. Warto mieć takie zabezpieczenie.

Nie ma już chyba większych wątpliwości, że szósta fala pandemii niebawem nadejdzie także do Polski.

Pewne jest, że wirus nie zniknie, bo wirusy, zamiast znikać, mutują. Zatem niebawem znów zaczniemy masowo chorować.

Fot. Michał Stosik / ms-fotograf.com

Czy macie jeszcze jakieś plany wydawnicze?

Na pewno będziemy kontynuowali serię „SKUTECZNIE WYLECZYĆ”. Zainteresowanie tematyką efektywnych sposobów leczenia szczególnie chorób przewlekłych jest ogromne, a na naszym rynku księgarskim jest bardzo mało polskich autorów, którzy fachowo opisują zagadnienia medyczne z perspektywy rodzimych uwarunkowań. Książki amerykańskie, które są tłumaczone na polski – to jednak coś zupełnie innego. Mamy już praktycznie gotowy obszerny drugi tom poświęcony chorobom sercowo-naczyniowym. Będzie więc mnóstwo skutecznych porad dotyczących zawału serca, udaru, nadciśnienia, miażdżycy, arytmii i wielu innych chorób, a także rehabilitacji kardiologicznej. Wreszcie rozprawimy się z mitem cholesterolu, udowodnimy, czym w istocie są statyny i jak bardzo są groźne. Co ważne – przedstawimy szczegółowe tabele norm fizjologicznych, aby każdy mógł sprawdzić, czy naprawdę powinien się martwić swoimi wynikami, czy też wszystko jest w porządku. Dlaczego o tym mówię? Bo oficjalne normy, o których mówi się w gabinetach lekarskich, coraz bardziej odbiegają od wartości fizjologicznych, powodując, że człowiek zdrowy może być zdiagnozowany jako poważnie chory i niepotrzebnie wciągnięty w wieloletnią, albo nawet dożywotnią spiralę kosztownego leczenia farmakologicznego. To wielkie nadużycie nowoczesnej medycyny i należy z tym bezwzględnie walczyć.

Kiedy pojawi się kolejny tom?

Przypuszczam, że na jesieni, natomiast już trafiają do nas prośby od czytelników, abyśmy opisali sposoby leczenia konkretnych chorób przewlekłych. Ludzie pytają m.in. o chorobę Alzheimera, stwardnienie rozsiane, cukrzycę i szereg innych chorób o podłożu autoagresywnym. Pytań napływa naprawdę sporo. Będziemy starali się im sprostać w kolejnych tomach.

Rozmawiał: Michał Stosik

Autor

- fotoreporter, dziennikarz.

Wyświetlono 5 komentarzy
Napisano
  1. Jan Polski pisze:

    „że szósta fala pandemii niebawem nadejdzie także do Polski.
    Pewne jest, że wirus nie zniknie, bo wirusy, zamiast znikać, mutują. Zatem niebawem znów zaczniemy masowo chorować.”

    Tylko że żaden Covid nie istnieje…co innego daje symptomy chorobowe.. Podejrzane zatem, mimo że dobre intencje, to ignorancja twierdzić że jest jakiś covid, bo to tylko uwiarygadnia wersję głównych mediów.
    I próba programowania percepcji że „znowu zaczniemy chorować” ? „Wirus Covid” to psy op, globalny.

    Dlaczego nie ośmielicie się nazywać rzeczy po imieniu ?
    zaskakuje że Pan profesor firmuje swoim nazwiskiem uwiarygadnianie nieistniejącego wirusa.
    Oby książka zawierała faktycznie potrzebne informacje, bo naprawdę wierzę w dobre intencje, pomimo fatalnego
    dezinformującego tytułu

  2. J Stokłosa pisze:

    Po przeczytaniu musze powiedziec ze to bardzo dobra i ciekawa pozycja. Napisana fajnym językiem nawet z nutą humoru. Pozdrawiam autorów!!!

  3. Chetnie się zapoznam

  4. I bardzo dobrze to co wyprawiają musi byc rozliczone. Oby wreszcie

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>



Moto Replika