Nowe informacje o Amber Gold. Nieznane adresy członków rady nadzorczej - Daszuta i Kim Kaczmarek | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 24.09.2012

Nowe informacje o Amber Gold. Tajemnicze adresy uniemożliwiają złożenie pozwu przeciw spółce

Poszkodowani przez Amber Gold, jak twierdzą, nie mogą złożyć pozwu sądowego przeciwko spółce. Wszystko przez tajemnicze adresy członków rady nadzorczej, Łukasza Daszuty i Małgorzaty Kim Kaczmarek, do których oszukani nie mogą dotrzeć. Co się stało z tymi adresami?

Poszkodowani przez nie mogą złożyć pozwu przeciwko spółce, bo nie znają adresów członków jej rady nadzorczej. (Fot. Gazeta Bałtycka)

Sprawa jest tajemnicza i bardzo niejednoznaczna. Poszkodowani przez piramidę finansową Marcina P. złożyli pozew do gdańskiego sądu. Ten jednak pozew zwrócił i domaga się uzupełnienia wniosku o podanie adresów członków zarządu spółki SA.

Przypomnijmy, jak wyglądała struktura S.A.

S. A.

KRS 0000415403
Adres: Gdańsk, ul. Długie Ogrody 8/14
Prezes Zarządu: Marcin Plichta
Członek Rady Nadzorczej: Katarzyna Plichta
Członek Rady Nadzorczej: Łukasz Daszuta
Członek Rady Nadzorczej:

– Mamy pozew czterech osób w Sądzie Okręgowym w Gdańsku, ale sąd wezwał nas o podanie adresów zarządu – informuje Kazimierz Zgliczyński, nasz Czytelnik. – W druku KRS: 0000415403 widnieją 4 nazwiska: Marcin Plichta, Katarzyna Plichta, Łukasz Stanisław Daszuta, Małgorzata Agnieszka Kin Kaczmarek. Adresy 2 pierwszych podał Sąd Gospodarczy Wdział VII, ale brakuje dwóch pozostałych.

Co się stało z brakującymi adresami?

Tu pojawia się zasadnicza wątpliwość. Postanowiliśmy zapytać rzecznika gdańskiego sądu o brakujące adresy.

– Łukasz Daszuta i Małgorzata Kim Kaczmarek występują jako członkowie Rady Nadzorczej spółki akcyjnej (a nie członkowie Zarządu) – informuje Tomasz Adamski, Rzecznik Sądu Okręgowego w Gdańsku. – Zgodnie z przepisem: art. 318 pkt 8 k.s.h. dane adresowe członków rady nadzorczej nie są wymagane do złożenia w sądzie rejestrowym, ale widnieją w aktach rejestrowych – w akcie notarialnym z dnia 19.3.2012 r. Repertorium A nr 4400/2012 uchwalającym statut spółki akcyjnej w par 4.

Czy mamy do czynienia ze sprytnym wybiegiem prawnym, zastosowanym przez twórców Amber Gold, zrealizowanym właśnie po to, aby złożenie pozwu cywilnego było maksymalnie utrudnione? Wiadomo przecież, że ustalenie adresów poszczególnych osób bywa bardzo trudne, czasem wręcz niemożliwe.

Interpretując otrzymane od rzecznika gdańskiego sądu wnioskujemy, że sąd rejestrowy umieścił w dokumentach spółki adresy członków rady nadzorczej Amber Gold, choć wcale nie były one wymagane.

Poszkodowani obecnie próbują wszelkimi dostępnymi metodami zdobyć brakujące adresy.

– Wysłałem już cztery wnioski o te dane do Komendy w Gdańsku, Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Ministerstwa Gospodarki powołując się na wezwanie Sądu Syg. Akt Ic 358/12 – mówi Kazimierz Zgliczyński. – Tylko Ministerstwo Sprawiedliwości odpowiedziało, gdzie szukać tych danych, ale to nic nie pomogło.

Autor

- dziennikarz, fotoreporter, podróżnik.

Wyświetlono 11 komentarzy
Napisano
 1. Bolo i Lolo pisze:

  Uwaga adresy można uzyskać , każdy legalnie na wniosek złożony do M.S.W. do Departamentu Personalizacji, wniosek trzeba uzasadnić załączyć dowód post. sądowego lub prokuratorskiego zwłaszcza gdy jest się poszkodowanym.
  Ja otrzymałem

 2. Bolo i Lolo pisze:

  Gazeta Bałtycka ma uczyć i pomagać obywastelom oraz stać na straży praworządności , dziwię się że prawnicy w tak renomowanej gazecie reginalnej nie napisaliże na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych –Departament Personalizacji jest :wniosek urzędowy i można go wypełnić za niewielką opłatą uzassadniając go można otrzymać dane adresowe.
  W normach obyczajowych”Dobrych Gazet”: zawsze było tak że gazety pomagały ludziom rozwiązywać ich problemy.
  Bolo I Lolo

  • Fajnie ze wydaje ci sie to takie proste ale proste nie jest. Skłądalismy wnioski wszedzie gdzie to bylo mozliwe takze za namowa prawnikow z gazety. Niestety procedury sa skomplikowane i w dodatku nie pozwalaja zdobyc prawdziwych info adresowych.

   • BoloiLolo pisze:

    Do poszkodwanych: na stronie Ministerstwa Gospodarki można pobrać Kalendarium Amber Gold na którym nie ma wzmianki o powiadomieniu inwestorów co upważniało z tytułu ustawy jako organ nadzorujący Dz. Ustaw nr. 114 z 2000roku pozycja 1191– w tym dzienniku mowa jest wyrażnie że Ministerstwo Gospodarki cofając decyzje na” Dom Składowy” w czerwcu 2010r miało obowiązek powiadomić inwestorów. Dziennik tem można pobrać na stronie Inrenetowej Aktów Prawnych Sejmu , pod pozycją ustawy.
    Zwazyć należy fakt iż instytucja podłości–niegodziwości AMBER GOLD wykorzystała Reklamę jako pierwszego „DOMU SKŁADOWEGO” w Polsce a domy Składowe podlegają odpowiedniemu ministerstwu co do przemysłu lub rolnictwa zależy od skaładanego materiału.
    Natomiast nad Spółkami Zo.o. kontrolę może mieć”””Sołtys Kierdziołek””” taka jest okrutna prawda a jak coś nie wychodzi to ogłaszają UPADŁOŚĆ
    W Spółce zo.o. Amber Gold nie popisała się również RADA NADZORCZA brak właściwego Nadzoru i staranności.
    Naprzykład w Niemczech każda większa umowa musi być rejestrowana w swoim Landzie i jest kontrola oraz nadzór a u nas podpisuje się dokumenty w Sądzie rejestrowym gdzie widniała suma 50.000.000.00zł myśłałem jako zabezpieczenie a defakto była to lipa puszczona w obieg mająca za cel przyciągnąć klientów–straszliwa to podłość , bo ten proceder trwał 3lata.
    Amber Gold zaczął działać jako Dom skladowy od stycznia 2010r. do czerwca 2010r i w czerwcu jak wynika z KALEDARIUM cofnięto decyzję w trybie natychmiastowym , a potem przechrzcił się na sólkę ZO.O Amber Gold –Spółka takiego typu to najgorszy twór bo nie ma obowiązku regularnego składania sprawozdania a prawdę mówiąc za nic nie odpowiada. Tylko zmasowany atak pisemny do Ministerstwa Finansów , Krajowej Rady Sądownictwa oraz Ministerstwa Gospodarki o wydanie dekretu naprawczego dla tej podłej sytuacji dla obywateli.
    Ministerstwo Gospodarki wykazało BEZCZYNNOŚĆ co do zaleceń tej ustawy oraz ukierunkowania ustawodawcy , ponieważ ustawodawca określił ,że w razie cofnięcia decyzji dla Amber Gold w czercu 2010roku należało to ogłsić w mediach lub lokalnych gazetach a tego nie uczyniono atym samym pozwolono na działalność przestępczą.
    Po wniesieniu sprawy do NSA na BEZCZYNNOŚĆ Sąd wykazał na piśmie aby wezwać Ministerstwo Gospodarki
    wezwaniemdo usunięcia naruszenia prawa , bo takie zostało poczynione w stosunku do osób poszkodowanych.
    Typowa BEZCZYNNOŚĆ.

    BO do Sądu WSA lub NSA piszemy SKARGĘ na CZYNNOŚĆ lub BEZCZYNNOŚĆ taka jest procedura.
    Na kazdej stronie Sądu znajduje się do pobrania druk pozwu kto jest biegły w WORDZIE niech pisze i się uczy.

    Nie wolno się poddawać ani na 1 milimetr.

    Gdy będziesz pisać do Sadu lub Urzędu to takie instytucje muszą odpowiedzieć zgodnie z K.P.A .art.7–9

 3. Adam pisze:

  Witam możesz podac mi te adresy na maila .Byłbym wdzięczny,
  tez chcę ich pozwać pawelpawel387@gmail.com

  • kazimierz pisze:

   Dla poszkodowany::::::Inwestowanie moje opierało się na reklamie DOMU SKŁADOWEGO AMBER GOLD —ustawę tą z dnia16 listopada 2000r Dz.Ust.Nr.114 poz.1191 czytałem trzy razy i pewnoć moja inwestycji była taka że nadzorowi podlegały Domy Składowe Odpow.Ministrowi Gospodarki np. rolnictwa , przemysłu. Amber Gold ist. do 6 stycznia 2010r do 22 czerwca 2010r jak się kapniento że „””As Upodlenia Narodu Polskiego””” był siedem razy karany to decyzję cofnięto z RYGOREM NATYCHMIASTOWYM i była ważna do dnia 1 lipca 2011r i z tą datą ją uchylono , ale nie powiadomiono inwestorów , a ART. 16 p.5 tej ustawy mówi żeby została ta decyzja ogłoszona medialnie ale sztuka wtym że tego nie zrobino przez trzylata. Podłość Straszliwa. Uwaga jak zorienytowano się czym to pachnie to dziennik ten z dnia 16 listopada 2000r.Nr.114 —UCHYLONO z datą 1 lipca 2011r. , można te dane spr. w bibliotece Internetowej SEJMU , Aktów Prawnych pod zakładką ustawy trwa to 10 sekund , są tam też wytyczne dyrektywy””” UNII EUROPEJSKIEJ co do jawności informacji aby zapobiec działalności przestępczej. Na obecnym etapie złożyłem SKARGĘ do NSA na bezczynność zgodnie z pouczeniem Wysokiego S ądu abu wezwać Ministerstwo Gospodarki do :::USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA co uczyniłema a ministerstwo odpisało nie na temat , obecnie złożyłem kolejne wezwanie ale z wytycznymi dyrektyw Unii Europejskiej , oczekuję odpowiedzi. BoloiLolo

   http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/echa-afery-amber-gold-koniec-sedziego-milewskiego_355676.html

 4. BoloiLolo pisze:

  Dla poszkodowanych przez AMBER GOLD:::::

  Uwaga na każdej stronie Sądu znajduje się formularz kontaktowy gdy nie znamy odpowiedzi na ważne zagadnienie prawne możemy zgodnie z wytycznymi oraz wymogami UNII EUROPEJSKIEJ złożyć zapytanie drogą elektroniczną na tym formularzu kontaktowym
  BoloiLolo

 5. BoloiLolo pisze:

  Do poszkodwanych:

  Na stronie Ministerstwa Gospodarki można pobrać Kalendarium Amber Gold w którym nie ma wzmianki o powiadomieniu inwestorów co upważniało z tytułu ustawy jako organ nadzorujący Ministerstwo Gospodarki Dz. Ustaw nr. 114 z 2000roku pozycja 1191Art. 16 p.5– w tym dzienniku mowa jest wyraźnie że Ministerstwo Gospodarki cofając decyzje na” Dom Składowy” w dniu 22 czerwcu 2010r miało obowiązek powiadomić inwestorów. Dziennik tem można pobrać na stronie Inrenetowej Aktów Prawnych Sejmu , pod pozycją ustawy.
  Zważyć należy fakt iż instytucja podłości–niegodziwości AMBER GOLD wykorzystała Reklamę jako pierwszego „DOMU SKŁADOWEGO” w Polsce a „”Domy Składowe”” podlegały do 1 lipca 2011r , ponieważ z tą datą uchylono tą ustawę , odpowiedniemu ministerstwu co do przemysłu lub rolnictwa zależy od skaładanego materiału.
  Natomiast nad Spółkami Zo.o. kontrolę może mieć”””Sołtys Kierdziołek””” taka jest okrutna prawda a jak coś nie wychodzi to ogłaszają UPADŁOŚĆ a ludzie pozostają bez zapłaty a często nie stać ich na prawnika.
  W Spółce zo.o. Amber Gold nie popisała się również „””RADA NADZORCZA”” brak właściwego nadzoru i staranności.
  Ktoś tymi żółtodziobami kierował , ekonomi, prawa gospodarczego ,K.P.C. oraz K.P.A. , zawirowań prawnych nie idzie się samemu nauczyć …
  Naprzykład w Niemczech każda większa umowa musi być rejestrowana w swoim „”Landzie”” i jest pod kontrola oraz ma nadzór a u nas podpisuje się dokumenty w Sądzie Rejestrowym gdzie widniała suma 50.000.000.00zł KAPITAŁU , myśłałem jako zabezpieczenie a defakto była to lipa puszczona w obieg przez Sędziów a Sedzia w mediach powiedział że nie ma obowiązku sprawdzania, mająca za cel przyciągnąć klientów–straszliwa to podłość , bo ten proceder trwał 3lata.
  Amber Gold zaczął działać jako”” Dom Dkladowy „” od 6 stycznia 2010r. do 22 czerwca 2010r i w czerwcu jak wynika z KALEDARIUM cofnięto decyzję w trybie natychmiastowym , a potem przechrzcił się na „”Spólkę ZO.O Amber Gold”” –Spółka takiego typu to najgorszy twór bo nie ma obowiązku regularnego składania sprawozdania a prawdę mówiąc za nic nie odpowiada , a jak coś nie wychodzi to szybko ogłasza się UPADŁOŚĆ no i klapa jaka wielka….
  Ludzie którzy tracą pracę często niestać ich na prawnika lub cokolwiek.
  Tylko zmasowany uzsadniony atak pisemny do Ministerstwa Finansów , Krajowej Rady Sądownictwa oraz Ministerstwa Gospodarki o wydanie dekretu naprawczego dla tej podłej sytuacji dla obywateli.
  Ministerstwo Gospodarki wykazało BEZCZYNNOŚĆ co do zaleceń tej ustawy oraz ukierunkowania ustawodawcy , ponieważ ustawodawca określił ,że w razie cofnięcia decyzji dla Amber Gold w czercu 2010roku należało to ogołsić w mediach lub lokalnych gazetach a tego nie uczyniono atym samym pozwolono na działalność przestępczą..
  Ueaga na stronie internetowej Aktów prawnynych pod hasłem Dz. Ust.Nr.114 z 2000 roku poz.1191 znajdują się na dole zakładki i jest zakładka wytyczne Unii Europejskiej –specjalne DYREKTYWY co do Ogłasania jawności oraz zapobieganiu przestępczosci , zachęcAM DO LEKTURY…
  Wojewódzki Sąd Administracyjny wezwał mnie i pouczył na napisaną SKARGĘ na BEZCZYNNOŚĆ aby wezwać Ministerstwo Gospodarki do usunięcia naruszenia prawa bo takie rzeczywiście wystąpiło , a brak ogłoszenia w MEDIACH lub innych lokalnych środkach przekazu informacji faktu cofnięcia koncesji ograniczyłoby ten proceder przestępczy, oraz upodlenia Narodu Polskiego w majestacie prawa.
  Po wniesieniu sprawy do NSA na BEZCZYNNOŚĆ Sąd wykazał na piśmie aby wezwać Ministerstwo Gospodarki
  wezwaniem do usunięcia naruszenia prawa , bo takie zostało poczynione w stosunku do osób poszkodowanych.
  Typowa BEZCZYNNOŚĆ.
  BO do Sądu WSA lub NSA piszemy SKARGĘ na CZYNNOŚĆ lub BEZCZYNNOŚĆ taka jest procedura.
  Na kazdej stronie Sądu znajduje się do pobrania druk pozwu kto jest biegły w WORDZIE niech pisze i się uczy.
  Nie wolno się poddawać ani na 1 milimetr.
  Uwaga dziennik ustaw z dnia 16 listopada 2000r Nr.114 poz.1191 Art.16 p.5 działał do 1 lipca 2011 , z tą datą został uchylony , tą ustawę można pobrać na str. internetowej Aktów Prawnych SEJMU , podobnie każdy inny dziennik lub ustawę.
  Gdy będziesz pisać do Sadu lub Urzędu to takie instytucje muszą odpowiedzieć zgodnie z K.P.A .art.7–9
  BoloiLolo

 6. BoloiLolo :Bezwzlędną winę ponosi państwo a to dlaczego otóż nadzór nad Domem Składowym Amber Gold z tytułu ustawy z dnia 16 listopada 2000 roku miało Ministerstwo Gospodarki za czasów Waldemara Pawlaka ta ustawa Dz. Ust Nr. 114 poz.1191 mówi wyraźnie jaki ma być Prezes Domu Składowego czy Kryształowy a też ile razy karany i moje inwestowanie opierało się w całości na tej ustawie,,,a nie na chciwości jak śmiał się perfidnie Waldemar Pawlak że chcieli się wzbogacić ,,, czytałem tą ustawę trzy razy ,,,i jak Byk na Malowanych Wrotach stoi tam kto ma nadzór ,,,jasno wynikało z niej że Nadzór ma Ministerstwo Gospodarki i to mnie upewniało że to Państwo Polskie i to dawało mnie pewność ale dopiero w Aferze Podsłuchowej wyszło że ono nie istnieje,, Ministerstwo Gospodarki jak się zorientowało że As Upodlenia Narodu Polskiego był siedem razy karany to cofnięto Konces​​j​i​ i to z trybem natychmiastowym ,,,,,ale nie wykonano woli ustawodawcy zawartej w art.16 par.5 tej ustawy że należało tą czynność ogłosić zwyczajowo jak mówi ta ustawa , a tego nie uczyniono,,,,,Bo wówczas ludzie by nie inwestowali…Uwaga pomimo wycofania Koncesji dla Domu Składowego Amber Gold nadal reklamowano się jako pierwszy Dom Składowy w Polsce pomimo wycofania Koncesji i nie może mieć tu zastosowania zasada o swobodzie gospodarczej gdyździałność tej instytucji była kancerogenna na każdym odcinki a za pieniądze z Lokat Domu Składowego inwestowano Linie Olt Expres Reional a było to narzędzie skierowane do upadku Lotu Polskiego Przewoźnika taka jest rzeczywista prawda mam na to 20 tomów nawet WSA w Warszawie oraz NSA w Warszawie się zatkało…Dlaczego to nie dzieje się w Anglii Szwecji,,Norwegii , Finlandii czy nawet u naszych sąsiadów Niemców i niech czytelnicy sami to ocenią….Moje trzy pozwy w sądach Gdańskich odbiły się jak od ściany z Betonu Cięzkiego…alw nie tylko moje…
  Piszę to jako osoba bezpartyjna daleka od spekulacji polityc​znyc​h oraz jako osoba z statutem pokrzywdzenia i taka jest rzeczywista prawda a nie inna..
  Zmiany są konieczne oraz niezbędne dla regulacji ekonomicznych aby zapobiec okradaniu Polaków,, emerytów a oni mają dzieci , wnuków i każdy na coś czekał od Dziadka ,Babci, Ojca czy też Matki a tu Klapa jaka wielka Upodlenie ,,,a Wielki Trybunał na to wszystko patrzał nie wykonano też 40 wyroków Trybunału przez Państwo Polskie,,, jak pokazała to kilka dni temu Polska Telewizja w wywiadzie..
  Kazimierz Z​g​liczyński​ posiadający statut osoby Pokrzywdzonej nadanej przez Prokuraturę Okręgową w Łodzi.​zwiń

  • Kazimiera pisze:

   Do Bolo i Lolo czy mógłby Pan ze mną sie skontaktować. Przeczytałam w necie Pana wypowiedz o Amber Gold i bardzo mnie zainteresował elabro42@wp.pl Moze inne osoby które są poszkodowane ze mną się skontaktują?

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>



Moto Replika