"Oblicza starości" – niezwykła akcja społeczna Gazety Bałtyckiej | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 18.05.2020

„Oblicza starości” – niezwykła akcja społeczna Gazety Bałtyckiej

„Oblicza starości” to niezwykła realizowana przez Gazetę Bałtycką, mająca na celu walkę z samotnością i wykluczeniem społecznym wśród osób starszych z terenu Trójmiasta.  Drugim jej celem jest pokazanie, że może mieć także wyjątkowo piękne oblicza, które trzeba jedynie umieć dostrzec. Tymi pięknymi obliczami są twarze i historie trójmiejskich seniorów.

Akcja „Oblicza starości” polega na przygotowaniu profesjonalnych sesji fotograficznych osobom starszym, samotnym, nie mającym rodziny, ani znajomych. Na sesję przyjeżdża nasz fotoreporter, dodatkowo jest połączona ze spotkaniem z naszym dziennikarzem, który wysłucha, a następnie opisze najciekawsze fragmenty z życia seniora.

– Chcemy przede wszystkim spotkać się z takimi osobami, z którymi nikt już się nie spotyka, chcemy z nimi porozmawiać, być może wesprzeć je dobrym słowem, być może pomóc w najbardziej prozaicznych sprawach, a nade wszystko chcemy dać im do zrozumienia, że nie są same na świecie, że mogą liczyć na naszą pomoc – mówi Waldemar Brzoza, sekretarz redakcji Gazety Bałtyckiej. i ewentualne przygotowanie materiału prasowego ma być z kolei pokazaniem społeczeństwu, że wśród nas są ludzie starsi, że nie należy ich unikać, że to, co mają do powiedzenia i to, co przeżyli, bywa znacznie bardziej interesujące niż najlepszy nawet film sensacyjny. Poza tym w przyszłości każdy z nas może być samotny. Czy chcielibyśmy swoją przeżywać w przeświadczeniu, że nikomu już na nas nie zależy, że jesteśmy wszystkim obojętni?

Całe przedsięwzięcie jest finansowane przez Gazetą Bałtycką, a efekty akcji społecznej będą do obejrzenia na naszych łamach.

Jeśli znają Państwo osoby starsze i samotne, które powinny otrzymać propozycję udziału w naszej akcji lub jeżeli takie osoby mogą znajdować się w państwa otoczeniu, sąsiedztwie – bardzo prosimy o pomoc i z naszą redakcją.

Zgłoszenia osób do udziału w akcji prosimy kierować na adres redakcji: redakcja@gazetabaltycka.pl lub telefonicznie: 732-18-59-57

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika