"Oblicza starości" – niezwykła akcja społeczna Gazety Bałtyckiej | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 18.05.2020

„Oblicza starości” – niezwykła akcja społeczna Gazety Bałtyckiej

„Oblicza starości” to niezwykła akcja społeczna realizowana przez Gazetę Bałtycką, mająca na celu walkę z samotnością i wykluczeniem społecznym wśród osób starszych z terenu Trójmiasta.  Drugim jej celem jest pokazanie, że starość może mieć także wyjątkowo piękne oblicza, które trzeba jedynie umieć dostrzec. Tymi pięknymi obliczami są twarze i historie trójmiejskich seniorów.

Akcja „Oblicza starości” polega na przygotowaniu profesjonalnych sesji fotograficznych osobom starszym, samotnym, nie mającym rodziny, ani znajomych. Na sesję przyjeżdża nasz fotoreporter, dodatkowo jest ona połączona ze spotkaniem z naszym dziennikarzem, który wysłucha, a następnie opisze najciekawsze fragmenty z życia seniora.

– Chcemy przede wszystkim spotkać się z takimi osobami, z którymi nikt już się nie spotyka, chcemy z nimi porozmawiać, być może wesprzeć je dobrym słowem, być może pomóc w najbardziej prozaicznych sprawach, a nade wszystko chcemy dać im do zrozumienia, że nie są same na świecie, że mogą liczyć na naszą pomoc – mówi Waldemar Brzoza, sekretarz redakcji Gazety Bałtyckiej. – Sesja fotograficzna i ewentualne przygotowanie materiału prasowego ma być z kolei pokazaniem społeczeństwu, że wśród nas są ludzie starsi, że nie należy ich unikać, że to, co mają do powiedzenia i to, co przeżyli, bywa znacznie bardziej interesujące niż najlepszy nawet film sensacyjny. Poza tym w przyszłości każdy z nas może być samotny. Czy chcielibyśmy swoją jesień życia przeżywać w przeświadczeniu, że nikomu już na nas nie zależy, że jesteśmy wszystkim obojętni?

Całe przedsięwzięcie jest finansowane przez Gazetą Bałtycką, a efekty akcji społecznej będą do obejrzenia na naszych łamach.

Jeśli znają Państwo osoby starsze i samotne, które powinny otrzymać propozycję udziału w naszej akcji lub jeżeli takie osoby mogą znajdować się w państwa otoczeniu, sąsiedztwie – bardzo prosimy o pomoc i z naszą redakcją.

Zgłoszenia osób do udziału w akcji prosimy kierować na adres redakcji: redakcja@gazetabaltycka.pl lub telefonicznie: 732-18-59-57

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika