Polska Agencja Kosmiczna. Czy powinniśmy zacząć badać kosmos? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 13.03.2015

Polska Agencja Kosmiczna. Czy powinniśmy zacząć badać kosmos?

Agencja Kosmiczna w 205 roku otrzyma na funkcjonowanie około 30 mln zł z budżetu państwa. Jednym z jej zadań ma być eksploracja i wykorzystanie przestrzeni kosmicznej. To zaledwie jeden z przykładów instytucji finansowanej z budżetu państwa, której sens istnienia można poddać w wątpliwość.

kosmos

Czy Agencja Kosmiczna jest nam w ogóle potrzebna? Czy w obliczu problemów w edukacji, służbie zdrowia, infrastrukturze, wojsku i wielu innych obszarach, powinniśmy się koncentrować na przestrzeni kosmicznej?

W lipcu 204 roku uchwalił ustawę o Polskiej Agencji Kosmicznej. Wedle założeń, dzięki tej instytucji polskim firmom ma być łatwiej pozyskiwać środki z Europejskiej Agencji Kosmicznej, z którą PAK ma współpracować. Ma też wzmacniać współpracę nauki z biznesem, ma także badać przestrzeń kosmiczną i wykorzystywać to w rozwoju technologii kosmicznych dla celów przemysłowych, naukowych, obronnych i bezpieczeństwa państwa.

W 205 roku Agencja Kosmiczna na funkcjonowanie otrzyma z budżetu państwa kwotę 30 mln zł

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Grzegorz pisze:

    Budżet to 10 mln, 30 miało być na początku

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika