Polski portal, opisując kryzys w Rosji, pokazał zdjęcie z... amerykańskiego supermarketu | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 17.08.2014

Polski portal, opisując kryzys w Rosji, pokazał zdjęcie z… amerykańskiego supermarketu

Jeden z dużych polskich portali internetowych, informując o rzekomych negatywnych skutkach sankcji nałożonych przez Rosję wobec produktów pochodzących m.in. Unii Europejskiej, dołączył zdjęcie pustych półek sklepowych. Problem w tym, że zdjęcie obrazuje kryzys w jednej z sieci supermarketów w USA, pochodzi z amerykańskiego portalu i zostało opublikowane w 203 roku.

puste_polki_1

Jak informuje portal: „Rosyjscy obywatele zaczynają odczuwać skutki nałożonego przez Rosję embarga na produkty spożywcze z Unii Europejskiej, USA, Australii, Kanady i Norwegii. Półki sklepowe świecą pustkami jak w okresie komunizmu. Zdjęcia z supermarketów Rosji zamieszczają na portalach społecznościowych”.

ZOBACZ: Skutki rosyjskiego embarga na produkty spożywcze. Puste półki w sklepach

puste_polki_2

Tymczasem co najmniej jedno zdjęcie obrazujące rzekome negatywne skutki embarga i puste półki w rosyjskich sklepach, faktycznie ilustruje skutki kryzysu i puste półki… ale sklepach sieci Wal-Mart w USA.

ZOBACZ: Wal Mart Disaster Deepens: Shelves Empty as Sales Decline

Sprawdziliśmy i faktycznie publikacja ze wspomnianym zdjęciem amerykańskiego kryzysu widniała na stronie już w 203 roku, kiedy o rosyjskim embargu nikt jeszcze nawet nie myślał…

Dziennikarskie niedopatrzenie, czy celowe wprowadzanie czytelników w błąd?

Autor

- dziennikarz, fotoreporter, podróżnik.

Wyświetlono 2 komentarze
Napisano
  1. Michał pisze:

    Prymitywna chamska propaganda a nie żadne niedopatrzenie.

  2. Wiod pisze:

    A to pierwszy raz kiedy media robia propagande na zlecenie???

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika