"Polskie obozy śmierci". Yad Vashem: "Poprawiamy wpisy na naszej stronie" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 3.02.2015

„Polskie obozy śmierci”. Yad Vashem: „Poprawiamy wpisy na naszej stronie”

Jest reakcja instytutu Yad Vashem po tym, jak pokazaliśmy, że na oficjalnej stronie internetowej tej organizacji pojawiły się określenia „polskie obozy śmierci”. Rzeczniczka Yad Vashem, Marisa Danson poinformowała, że treści strony internetowej będą poprawione.

Polskie obozy śmierci. Yad Vashem: "Poprawiamy wpisy na naszej stronie"

Międzynarodowy nad Zagładą Żydów Yad Vashem. (fot. David Shankbone)

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że Międzynarodowy nad Zagładą Żydów Yad Vashem na swojej oficjalnej stronie internetowej przy opisie miejsca, do których deportowani byli Żydzi, pisał o „polskich obozach śmierci”. „Polskie obozy śmierci” na stronach Yad Vashem!

Po publikacji bardzo szybko odezwała się do nas rzeczniczka Yad Vashem – Marisa Danson, która przekazała nam o tym, że instytut jest w trakcie poprawiania błędów na stronie internetowej. – Jesteśmy wdzięczni, że zauważono tę niefortunną pomyłkę – napisała rzeczniczka.

– W 2006 roku Yad Yashem poparł wniosek polskiego rządu, aby dodać słowa „byłego niemieckiego nazistowskiego obozu” do nazwy i nadal popiera tę decyzję – stwierdziła Marisa Danson.

Autor

- dziennikarz, fotoreporter, podróżnik.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika