Prof. Grzegorz Węgrzyn: Stawiam na naukę i odbiurokratyzowanie procedur | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 15.03.2016

Prof. Grzegorz Węgrzyn: Stawiam na naukę i odbiurokratyzowanie procedur

Jasne kryteria awansu dla pracowników naukowych, otwartość w stosunku do studentów i doktorantów, rozwój badań naukowych, zmniejszenie biurokracji i nie angażowanie uczelni w spory polityczne – to niektóre propozycje prof. Grzegorza Węgrzyna – kandydata na rektora Uniwersytetu Gdańskiego.

wegrzyn

prof. ma szansę zostać nowym rektorem Uniwersytetu Gdańskiego.

Uniwersytet Gdański wraz z kadrą naukową, pracownikami administracji, doktorantami i studentami stoi przed możliwością wyboru nauki i badań naukowych jako jednego z najważniejszych zadań dla uczelni na najbliższe lata i budowania w ten sposób prestiżu tej największej pomorskiej placówki naukowo- dydaktycznej.

– Chcę postawić na wysoki poziom badań naukowych i odbiurokratyzowanie rozmaitych procedur i przepisów – mówi prof. Grzegorz Węgrzyn, Prorektor ds. Nauki UG, kandydat na rektora tej uczelni. – Chcę również zwiększyć poziom edukacji poprzez poszerzanie naszej oferty dydaktycznej, także w języku angielskim. Uczelnia jest miejscem dla najlepszych kandydatów, którzy chcą pracować naukowo i dydaktycznie. To umiejętności i muszą decydować o tym, kto będzie na niej zatrudniony, a kto nie.

Prof. Węgrzyn ma też konkretną propozycję dla studentów – chce wprowadzić drugi termin poprawkowy.

Wybór nowego rektora Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się 17 marca 2016 roku.

prof. Grzegorz Węgrzyn – najważniejsze zadania

pochodzi z Gdańska. Jest profesorem zwyczajnym nauk biologicznych, Prorektorem ds. Nauki Uniwersytetu Gdańskiego. W latach 2002-2008 był Dziekanem Wydziału Biologii, Geografii i Oceanologii UG, jest m.in. członkiem korespondentem Polskiej Akademii Nauk.

Naukowo zajmuje się biologią molekularną, chorobami genetycznymi, biochipami DNA oraz bakteriami. Kierował zespołem naukowców, który opracował nową, a jednocześnie pierwszą skuteczną metodę leczenia choroby Sanfilippo.

prof. Grzegorz Węgrzyn – propozycja dla studentów

prof. Grzegorz Węgrzyn – szczegóły

Autor

- dr n. hum., publicysta i komentator. Twórca niezależnych mediów. Autor analiz dotyczących PR, języka polityki i marketingu politycznego.Twitter: @MichalLange

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Bogdan pisze:

    Ma duze szanse.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika