Psychologia, kryminologia i skandynawistyka - oto najpopularniejsze kierunki na Uniwersytecie Gdańskim | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 30.07.2014

Psychologia, kryminologia i skandynawistyka – oto najpopularniejsze kierunki na Uniwersytecie Gdańskim

W czasie rekrutacji na na Uniwersytecie Gdańskim na rok akademicki 2014/2015 najpopularniejsze kierunki wśród kandydatów to psychologia, kryminologia, skandynawistyka, bezpieczeństwo narodowe i filologia angielska, neurobiopsychologia, iberystyka, sinologia, a z kierunków ścisłych – biotechnologia i biologia medyczna.

Uniwersytet Gdański

Na UG wciąż trwa rekrutacja na stacjonarne drugiego stopnia oraz na studia niestacjonarne. Zakończyła się natomiast aplikacja na studia stacjonarne I stopnia (tzw. licencjackie) oraz stacjonarne, jednolite magisterskie. Na niektóre kierunki rekrutacja została przedłużona do połowy września, warto sprawdzać, gdzie można jeszcze się dostać.

Informacja o rekrutacji na na Uniwersytet Gdański na rok akademicki 2014/2015
· Na UG można studiować obecnie 69 kierunków studiów w zakresie ponad 200 specjalności.
W ofercie na rok akademicki 2014/2015 jest 9 nowych kierunków: Bezpieczeństwo jądrowe i ochrona radiologiczna, Biologia medyczna, Gospodarka wodna i ochrona zasobów wód, Ichtiologia morska, Wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej oraz w języku angielskim – European and International Business Law and Administration. Nową ofertą UG w języku angielskim są także studia na kierunkach: Matematyka, Fizyka i Fizyka medyczna (Mathematics, Physics, Medical Physics).

 • Także w ubiegłorocznej rekrutacji na rok akademicki 2013/2014 UG zaoferowało kształcenie na 9 nowych kierunkach: Bezpieczeństwo narodowe, Biznes i ekologiczna, Etnofilologia kaszubska, Iberystyka, Kryminologia, Pedagogika wczesnej edukacji, Podatki i doradztwo podatkowe, Sinologia, Zarządzanie instytucjami artystycznymi. Większość z nich cieszyła się dużą popularnością wśród kandydatów; największą kryminologia, na którą przypadały 44 osoby na jedno miejsce.
 • Na rok akademicki 2014/2015 na pierwszy rok studiów Uniwersytet Gdański zaplanował przyjęcie ponad 18 tysięcy studentów: ponad 11 tysięcy – na stacjonarne i ponad 7 tysięcy na studia niestacjonarne

Najpopularniejsze kierunki na UG – rekrutacja na rok akademicki 2014/2015 – stacjonarne pierwszego stopnia (licencjackie) oraz jednolite magisterskie (stan na dzień 21 lipca 2014 roku)

Liczba kandydatów na miejsce:

 1. Psychologia – 10,24
 2. Kryminologia – 10, 22
 3. Skandynawistyka – 9,56
 4. Bezpieczeństwo narodowe – 7,95
 5. Filologia angielska – 7,26
 6. Psychologia, specjalność neurobiopsychologia – 6,84
 7. Iberystyka – 6,46
 8. Sinologia – 5,78
 9. Zarządzanie instytucjami artystycznymi, specjalność menadżerska – 5,71
 10. Wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej – 5,26
 11. Biotechnologia – 5,08
 12. Dziennikarstwo i komunikacja społeczna – 4,83
 13. Finanse i rachunkowość – 4,46
 14. Amerykanistyka – 4,31
 15. Prawo – 4,10
 16. Biologia medyczna – 3,95

Są jeszcze miejsca na niektórych kierunkach studiów stacjonarnych I stopnia. Do września 2014 rekrutacja została przedłużona lub ogłoszona dodatkowa na następujących kierunkach stacjonarnych I stopnia: archeologia, bezpieczeństwo jądrowe i ochrona radiologiczna, etnofilologia kaszubska, etnologia, filologia klasyczna, filologia polska, filozofia, fizyka, fizyka medyczna, historia, historia sztuki kulturoznawstwo, niemcoznawstwo, politologia, religioznawstwo, rosjoznawstwo, slawistyka, socjologia, wiedza o teatrze. A także na w języku angielskim: Medical physics, Physics, Mathematics, European and International Business Law and Administration.

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika