Reforma sądownictwa. Czy prezydent skłamał? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 26.07.2017

Reforma sądownictwa. Czy prezydent skłamał?

Chocholi taniec trwa. Wypisz, wymaluj „Wesele”. Każdy może przeczytać sobie motto, które umieściłem przy moim profilu: „… w gruncie rzeczy życie nie polega na dokonywaniu wyborów między dobrem a złem, lecz na tym, czy się wygrywa, czy przegrywa”. [Ken Follett]

Tak proszę państwa. To takie proste, że aż głupie. Ale na tym właśnie życie polega. Niestety nie wie o tym Andrzej Duda. I rozważa i się zastanawia – co dobre, co złe. W rezultacie naród przegrywa Panie Prezydencie.

Taki typ osobowości to nic szczególnego. To oni stanowią ogromny hamulec postępu. Gdyby to oni byli zawsze u władzy, to nadal byśmy mieszkali w jaskiniach i strzelali z łuków, bo ONI by się zastanawiali, rozważali, mieli wątpliwości.

Dobrze… No cóż. Mleko się rozlało.

Może zaskoczony i zdegustowany przeszedłbym nad tym do porządku. Lecz rano trafił mnie szlag.

„… Klikając kanałami tv, na chwilę przystanąłem na TVN24, bo zobaczyłem kogoś z rządu. I co usłyszałem! Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik oświadczył, że zawetowana ustawa była konsultowana z prezydentem Dudą. Są na to dowody. Czyli, niestety pan Duda, w orędziach, wobec całej opinii publicznej [sic!] skłamał! Nawet funkcjonariuszka Pohanke była zmieszana. [..]” http://naszeblogi.pl/47583-o-co-biega-z-ta-reforma-sadow-tak-naprawde

Czyli pan prezydent, nie z powodu przysłowiowych dylematów naukowca i niemożności zajęcia stanowczego stanowiska, tylko z jakiś innych tajemniczych powodów, podjął taką decyzję, przy okazji kłamiąc i manipulując. A na dodatek, prawdziwie po męsku, całą winę zwalił na panią Romaszewską.

Doktor Targalski w tym samym, podanym powyżej linku komentuje: „Dzięki geniuszowi prezydenta ataki z Niemiec i Europy miały zniknąć, jak Pani pisała. Zelżały? Według Pani dzięki genialnemu posunięciu prezydenta ataki opozycji miały zelżyć. Zelżały. Gdzie Pani genialne przewidywania? Nie chodzi o sądy tylko obalenie rządu i nowy układ. Trójmorze będzie – niemieckie. Angela zadzwoni i Duda wykona…”

Dość tego! Musimy aktywnie wziąć się do pracy. Na początek choćby ta inicjatywa domaga się naszej współpracy: http://niezalezna.pl/102939-powstaje-komitet-spoleczny-zadamy-reformy-sadow-podaj-dalej

Powstaje Komitet Społeczny „Żądamy Reformy Sądów”. PODAJ DALEJ „… powołujemy „Komitet Żądamy Reformy Sądów”, który wystąpi z listem do pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy, pani Beaty Szydło, ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro oraz posłów i senatorów, o to, by w jak najkrótszym czasie powstały projekty ustaw o KRS i SN. Pod listem w tej sprawie będziemy zbierać podpisy Polaków. Chcemy ich zebrać milion – tłumaczy w rozmowie z portalem niezalezna.pl Adam Borowski.”

Jest, jak jest. mnie osobiście zawiódł. Nieważne motywy. Skłamał przy tym. Czas na naszą reakcję. To MY wybieraliśmy. I nadal mamy coś do powiedzenia.
Chcę, by było nas głośno słychać.

Ważne jest, czy się wygrywa, czy przegrywa.

Autor

- publicysta. Z zawodu inżynier elektronik pracujący od 30 lat za granicą na morzu. Konserwatysta.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika