Skandal w Gdańsku! Mieszkańcy coraz częściej bez prądu | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 28.09.2015

Skandal w Gdańsku! Mieszkańcy coraz częściej bez prądu

Mieszkańcy Gdańska coraz częściej pozbawiani się dostaw prądu. Przerwy są nagłe i bardzo uciążliwe. Efektem może być np. uszkodzenie sprzętu komputerowego. Ale nie tylko. Dlaczego w ten sposób traktuje swoich klientów?

energa

– Ostatnio nie ma dnia, żeby nie było przerw w dostawia prądu. Nie możemy prać, sprzątać, pracować na komputerze. To co funduje nam firma to skandal – mówią rozgoryczeni mieszkańcy Gdańska.

Sprawdziliśmy i potwierdziliśmy otrzymane od czytelników informacje. Okazuje się, że w jednej tylko dzielnicy Gdańska w 2014 roku miało miejsce co najmniej 12 przerw w dostawie prądu. W 2015 roku przerw było już co najmniej 10. Z tym, że w ostatnim czasie są one bardzo częste. Najgorszymi miesiącami pod tym względem były: lipiec, sierpień i wrzesień. Zdarza się, że jednego dnia jest po kilka przerw. Średnio trwają one od 40 do 60 minut.

Postanowiliśmy zapytać przedstawicieli firmy o to, dlaczego przerwy w dostawie prądu są tak częste i dlaczego w ogóle się zdarzają. Od rzecznika spółki otrzymaliśmy jedynie zdawkowe informacji dotyczące rodzajów wyłączeń prądu. I tak oto dowiedzieliśmy się, że wyłączenia klasyfikowane są jako „awaryjne” i „planowane”… I że o awariach klient może się dowiedzieć, wchodząc na odpowiednią stronę internetową. tylko, jak ma to zrobić, gdy został pozbawiony prądu…

Nieoficjalnych informacji o przyczynach coraz częstszych braków dostaw prądu jest dużo. Mówi się o problemach infrastrukturalnych, ale także o celowym działaniu, mającym na celu uzyskanie dodatkowych oszczędności wynikających z przerw w gotowości dostaw prądu.

Pewne jest to, że gdańszczanie są z całej sytuacji bardzo niezadowoleni i rozżaleni, bo płacąc za prąd oczekują profesjonalizmu, którego niestety nie otrzymują. Część z nich rozważa podjęcie kroków prawnych w celu uzyskania odszkodowań, inni myślą o zmianie dostawcy prądu.

S.A.

 • Andrzej Tersa – Prezes Zarządu
 • Seweryn Kędra – Wiceprezes Zarządu
 • Jolanta Szydłowska – Wiceprezes Zarządu
 • Bogusław Nadolnik – Przewodniczący Rady Nadzorczej
 • Jakub Żołyniak – Członek Rady Nadzorczej
 • Jarosław Mioduszewski – Członek Rady Nadzorczej
 • Mirosław Szreder – Członek Rady Nadzorczej
 • Zbigniew Wtulich – Członek Rady Nadzorczej

Autor

- dziennikarz, fotoreporter, podróżnik.

Wyświetlono 4 komentarze
Napisano
 1. Papa Smerf pisze:

  DOSTAWCĄ energii jest firma Energa Operator i nie da się z niej zrezygnować.Można zmienić SPRZEDAWCĘ ale to niczego nie zmienia.

 2. Gąsior pisze:

  To prawda, wczoraj znowu nie bylo prądu. W kulki se lecą strasznie. I to jeszcze wylaczaja bez uprzedzenia i sprzety wszelakie szlag trafia. Bydlaki

 3. Ala pisze:

  To prawda. Z prądem w GD jest tragedia. Przerwy są nagłe i bardzo długo trwają. Uciążliwe to jak diabli. Co się dzieje????

 4. Imię... pisze:

  typowa komuna dlatego tak jest. trzeba porzadnej reorganizacji tego badziewia, kilka glow poleci i od razu bedzie inaczej, moze wtedy sie naucza.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika