Najnowszy sondaż preferencji wyborczych | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 16.10.2015

SONDAŻ: PiS liderem, choć traci poparcie. W Sejmie też: Kukiz’15, PO i Stonoga Partia Polska

PiS wciąż liderem, choć traci poparcie. Zyskuje Zjednoczona Lewica, ale nie ma szans na dostanie się do Sejmu. KukizR7;15 i Polska R1; utrzymują stałe poparcie. Poza Sejmem PSL, Korwin i Nowoczesna.

sondaz-16-10-2015-2

W ostatnich dniach PiS stracił 6 punktów procentowych poparcia, ale wciąż jest liderem, na którego chce głosować 4 proc. respondentów. Stałe poparcie utrzymuje komitet KukizR7;15, na który chce głosować 9 proc. respondentów. Platforma Obywatelska otrzymała 8,5 proc. poparcia i w stosunku do ostatniego sondażu straciła punkt procentowy. Zyskuje Zjednoczona Lewica, na którą chce głosować 6,5 proc. respondentów. To jednak za mało, aby dostać się do Sejmu, bo prób wyborczy dla ugrupowań koalicyjnych wynosi 8 proc. Zgodnie z wynikami sondażu, do Sejmu nie dostaną się także: PSL, Korwin i Nowoczesna Ryszarda Petru, która w naszym badaniu ma marginalne poparcie wynoszące proc.

został przeprowadzony w dniach 14-15 października br. i obejmował analizę preferencji wyborczych 1250 losowo wybranych, pełnoletnich respondentów z terenu całego kraju.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Wyświetlono 9 komentarzy
Napisano
 1. Miłosz pisze:

  Stonoga nie jest zarejestrowany we wszystkich okręgach, ciężko będzie o te 6,5%.

 2. Imię... pisze:

  Glosijcie ns pis to za rok bedziece rozmawiac po ruski

 3. Paweł pisze:

  hahaha ten sondaż to z kosmosu chyba, ściema jak cały polski rząd

 4. nieufna pisze:

  Co to za pracownia? Jaka jest jej wiarygodność? Nie można jej nigdzie znaleźć. Nikt poza wami nie powołuje się na nią. Jedyna o tej nazwie jaką znalazłam wchodzi w skład struktury CBOS i nie ma samodzielniej strony. Powinnam się cieszyć, ale…te wyniki na tle pozostałych wyglądają paradoksalnie. Czyżby gazeta brała udział w jakiejś mistyfikacji? Wierzyć mi się nie chce.

  • Bartek pisze:

   A czy to ze pracownia nie jest w internecie coś oznacza? Chyba nie. Jeśli jest to pracownia niezależna a tak najprawdopodobniej jest to nawet lepiej, że się nie reklamuje tylko pracuje tak jak powinna. Nie widzę tu mistyfikacji.

   • Bez Zartow pisze:

    Co to za pracowania po ktorej nie ma nigdzie sladu. Na tej zasadzie, to kazda gazeta moglaby sobie drukowac dowolne wyniki po dowolne polityczne zamowienie! Wiarygodnosc sondazowni do podstawa!

 5. […] na grupie 1200 losowo wybranych pełnoletnich respondentów z całego kraju. Więcej informacji tutaj. Zestawienie ostatnich […]

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika