Najnowszy sondaż preferencji wyborczych | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 16.10.2015

SONDAŻ: PiS liderem, choć traci poparcie. W Sejmie też: Kukiz’15, PO i Stonoga Partia Polska

PiS wciąż liderem, choć traci poparcie. Zyskuje Zjednoczona Lewica, ale nie ma szans na dostanie się do Sejmu. Kukiz’15 i Partia Polska – utrzymują stałe poparcie. Poza Sejmem PSL, i Nowoczesna.

sondaz-16-10-2015-2

W ostatnich dniach PiS stracił 6 punktów procentowych poparcia, ale wciąż jest liderem, na którego chce głosować 41 proc. respondentów. Stałe poparcie utrzymuje komitet Kukiz’15, na który chce głosować 19 proc. respondentów. otrzymała 8,5 proc. poparcia i w stosunku do ostatniego sondażu straciła 1 punkt procentowy. Zyskuje Zjednoczona Lewica, na którą chce głosować 6,5 proc. respondentów. To jednak za mało, aby dostać się do Sejmu, bo prób wyborczy dla ugrupowań koalicyjnych wynosi 8 proc. Zgodnie z wynikami sondażu, do Sejmu nie dostaną się także: PSL, i Nowoczesna Ryszarda Petru, która w naszym badaniu ma marginalne poparcie wynoszące 1 proc.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 14-15 października br. i obejmował analizę preferencji wyborczych 1250 losowo wybranych, pełnoletnich respondentów z terenu całego kraju.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Wyświetlono 9 komentarzy
Napisano
 1. Miłosz pisze:

  Stonoga nie jest zarejestrowany we wszystkich okręgach, ciężko będzie o te 6,5%.

 2. Imię... pisze:

  Glosijcie ns pis to za rok bedziece rozmawiac po ruski

 3. Paweł pisze:

  hahaha ten sondaż to z kosmosu chyba, ściema jak cały polski rząd

 4. nieufna pisze:

  Co to za pracownia? Jaka jest jej wiarygodność? Nie można jej nigdzie znaleźć. Nikt poza wami nie powołuje się na nią. Jedyna o tej nazwie jaką znalazłam wchodzi w skład struktury CBOS i nie ma samodzielniej strony. Powinnam się cieszyć, ale…te wyniki na tle pozostałych wyglądają paradoksalnie. Czyżby gazeta brała udział w jakiejś mistyfikacji? Wierzyć mi się nie chce.

  • Bartek pisze:

   A czy to ze pracownia nie jest w internecie coś oznacza? Chyba nie. Jeśli jest to pracownia niezależna a tak najprawdopodobniej jest to nawet lepiej, że się nie reklamuje tylko pracuje tak jak powinna. Nie widzę tu mistyfikacji.

   • Bez Zartow pisze:

    Co to za pracowania po ktorej nie ma nigdzie sladu. Na tej zasadzie, to kazda gazeta moglaby sobie drukowac dowolne wyniki po dowolne polityczne zamowienie! Wiarygodnosc sondazowni do podstawa!

 5. […] na grupie 1200 losowo wybranych pełnoletnich respondentów z całego kraju. Więcej informacji tutaj. Zestawienie ostatnich […]

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika