Sondaże wskazują, że co czwarta osoba na świecie jest antysemitą | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 29.05.2014

Sondaże wskazują, że co czwarta osoba na świecie jest antysemitą

Według przeprowadzonego w 102 krajach sondażu ponad jedna czwarta dorosłej populacji na Ziemi ma negatywny stosunek do Żydów, donosi The Times, powołując się na światowy raport Anti-Defamation League (ADL, USA). Antysemickie opinie i oceny wyraziło 26 % badanych – powiedział Tony Bonnici.

Foto: Kacper Pempel /Reuters

Foto: Kacper Pempel /Reuters

Okazało się, że blisko połowa respondentów albo nie słyszała o Holocauście, albo nie wierzy w prawdziwość faktów przekazywanych przez historyków – podaje artykuł.

Respondentom zadano 11 pytań opartych na stereotypach, takich jak: „Żydzi wierzą, że są lepsi od innych”.  Tych, którzy się zgadzali przynajmniej z sześciu negatywnymi pytaniami, uznano za antysemitów.

Najbardziej negatywny stosunek do Żydów, według publikacji w The Times,  mają mieszkańcy Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki, najmniej negatywny w Oceanii (tu także Australia i Nowa Zelandia).

Źródło: The Times

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika