Subkultura 500+, czyli kto naśmiewa się ze zwykłych Polaków? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 5.10.2016

Subkultura 500+, czyli kto naśmiewa się ze zwykłych Polaków?

Tak jak w zeszłym wieku mieliśmy wiele subkultur: goci, hipisi, punkrockowcy itd. Tak dzisiaj mamy subkulturę 500 +. Czym ona się charakteryzuje?

plaza_2013

Lud prosty i nie głupi pobiera 500+, nie ma skrupułów, wyjeżdża na plaże i denerwuje gwiazdy wielkiego formatu. Komedia i  jednocześnie dramat. Dla gwiazd szklanego ekranu, to ciężka trauma, bo spotykają się z „bydłem, który bezmyślnie przełącza kanały” – jak stwierdził o swoich widzach osławiony Tomasz Lis.

Źle jest mieć gastronomiczną ciąże, gromadkę dzieci i kochającą się rodzinę. Według tych gwiazd najlepiej jest wtedy, gdy masz bialutkie zęby, figurę Angeliny Jolie czy Bartosza Mikołajczyka. Jeśli jesteś niedopasowanym elementem plażowym, nie pasującym do wizji świata gwiazd, to wiedz, że należysz do subkultury 500 +. Wszystko co niemodne, brzydkie, obleśne i głupie, w prześmiewczy sposób jest nazywane: „E daj spokój, widać, że ta to 500 +”.

Gwiazdy ze szklanego monitora skrzeczą ze złości, że straszne czasy nadeszły dla polskiej demokracji, ponieważ chamstwo szerokiej maści w gastronomicznej ciąży pcha się na plaże. To odrażające. Przecież, plaża była miejscem dla usportowionej Chodakowskiej czy zgrabnych męskich ciach. Mocna osobowość czy charyzma nie podążają w parze z dobrą figurą. Ktoś, kto ma ładne ciało czy kaloryfer na brzuchu, może okazać się człowiekiem pustym wewnętrznie. I tak często się zdarza. Bo kto naśmiewa się z 500+?

Szaleństwo schamiałego ludu się nie kończy, oni zaoszczędzą 500+ i będą za rok przyjeżdżać nad polskie morze, nowymi samochodami, dotąd zarezerwowanymi dla celebrytów. To kolejne zagrożenie dla polskiej demokracji. Bo jak wąsate janusze z cebulą w butach przyjadą takim mercem, to włączą jeszcze i będą słuchali ” Rozmów niedokończonych”. A to przecież strasznie niemodne. W polskim radiu, powinno się słuchać np. RMF Maxx czy Radio Zet.

Wolność jest wtedy, gdy dobrze się powodzi elicie, a ale gdy prosty człowiek zaczyna coraz lepiej prosperować, jest zagrożeniem dla polskiej demokracji.

Fakt, że 500+ nie jest doskonały, ma wiele wad etc. Lecz jest to pewien pomysł na to, aby ludziom, którym przez lata odbierano godność, w końcu ją oddano.

Autor

- sekretarz redakcji Gazety Bałtyckiej we Włocławku, administrator portalu Allomi, publicysta. Interesuję się psychologią, religią, polityką, muzyką i piłką nożną. Lubię czytać książki psychologiczne, thrillery i publicystykę. Moim autorytetem w dziennikarstwie publicystycznym jest Rafał A. Ziemkiewicz. Nie jest żadną tajemnicą, że najbardziej z gazet papierowych lubie czytywać Wprost. Nie uznaję klasycznego podziału lewica i prawica, uważam go za sztucznie stworzony aby podzielić społeczeństwo. Nie uznaję schematów i wciskania je kogokolwiek.

Wyświetlono 2 komentarze
Napisano
 1. anks pisze:

  500 zł na każde dziecko !!! proszę o podpisanie petycji
  http://www.petycjeonline.com/500_z_na_kade_dziecko_bez_wzgldu_na_dochod

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. Dobre haha !

  Ciezkie klimaty jednakze…tu lepiej na plazach zdecydowanie, mimo burek.

  Natomiast zapewniam, ze punki jeszcze sie trzymaja.
  Polecam tez warszawski billboard, na ktorym aktualny poziom polskiego dlugu zagramanicznego :

  freakekonomy w kolejnej odslonie.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika