Swastyki na gdańskiej synagodze. Policja zatrzymała podejrzanego | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 21.11.2013

Swastyki na gdańskiej synagodze. Policja zatrzymała podejrzanego

Gdańscy kryminalni zatrzymali 18-letniego mężczyznę podejrzanego o namalowanie symboli nazistowskich na budynku Gminy Żydowskiej w Gdańsku. Za popełnione przestępstwo usłyszał już zarzuty. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Swastyki na gdańskiej synagodze. Policja zatrzymała podejrzanego

Na początku listopada br. gdańscy policjanci otrzymali zgłoszenie, mówiące o tym, że na budynku Gminy Żydowskiej w Gdańsku ktoś namalował nazistowskie symbole. Na miejsce udała się policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza. W takcie swojej pracy funkcjonariusze między innymi sprawdzili monitoring, rozmawiali z okolicznymi mieszkańcami, a także sprawdzili każdą informację i każdy sygnał, który do nich dotarł. Równocześnie trwały intensywne działania operacyjne.

W efekcie wytypowano sprawcę tego przestępstwa. Wczoraj rano zatrzymali 18-letniego gdańszczanina w jego mieszkaniu. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony wizytą policjantów i nie stawiał oporu. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut propagowania faszystowskiego ustroju i uszkodzenia zabytku. Dzisiaj 18-latek będzie doprowadzony do prokuratury. Gdańszczanin był już notowany za włamanie i podrobienie dokumentu.

Za publiczne propagowanie ustroju faszystowskiego grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Uszkodzenie zabytku zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Anonim pisze:

    Skandaliczne zachowanie

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika