Szczepionkowa sztuka manipulacji | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 13.12.2021

Szczepionkowa sztuka manipulacji

Dzisiaj tylko jeden, bardzo konkretny przykład, jak starają się manipulować opinią publiczną. Na pasku jednej z telewizji pojawiła się informacja: ,7 % zaszczepionych zostało zakażonych koronawirusem sarscov-2. Przyjmuję, że jest to informacja w miarę prawdziwa.

Myślę, że tej informacji ma nadzieję, że przeciętny „oglądacz” owej telewizji zrozumie mniej więcej tyle: 98,3 procenta chorujących to ludzie, którzy nie poddali się stręczonym przez różne sfery eksperymentom medycznym prowadzonym przez farmaceutyczne giganty.

Tymczasem owa informacja mówi: do tej pory zaszczepiono ok. 20 milionów Polaków. Z tego ,7 procenta to ok. 340 000 ludzi. Szczepienia rozpoczęto gdzieś w maju. Pomijam drobiazgi typu: od kiedy traktujemy człowieka jako w pełni zaszczepionego. W czasie od owego maja, (gdy rozpoczęto szczepienia) na covid-19 zachorowało ok. 900 tys. Polaków.

Jeśli 340 tys. z nich zachorowało, to oznacza, że mniej więcej co trzeci chorujący jest osobą zaszczepioną. Przytoczone liczby są tylko wartościami przybliżonymi. Ale oddają one pewien obraz sytuacji. O wiele bardziej realistyczny niż propagandowy, pokazany na wstępie.

Pewnie szczepionki oferowane ludowi dają szanse na łagodniejszy przebieg choroby. Pewnie szczepionki oferowane ludowi w jakimś stopniu pozwalają tej choroby uniknąć. Pewnie szczepionki oferowane ludowi pozwalają niektórym przejść spotkanie ze złowieszczym wirusem bez żadnych objawów (trudno wówczas mówić o chorobie). W tej samej telewizji wielu dziennikarzy udaje, że zastanawia się, dlaczego Polacy tak niechętnie się szczepią. Sugerowane odpowiedzi są różne.

Do całego tego bełkotu intelektualnego sączonego widzom z ekranów dodam swoją opinię. Bo ludzie nie mają zaufania do władzy, która poddaje ich praniu mózgów. Właśnie takimi informacjami jak ta o niespełna 2 procentach zaszczepionych, którzy zachorowali. Ludzie w swej masie są ciemni – co stwierdził w swoim czasie szanowny prezes TVP. Ale ludzie w swej masie wcale nie muszą „kupować” każdej głupoty, którą ta czy inna telewizja zamierza im sprzedać.

Autor

- publicysta, komentator i felietonista.

Wyświetlono 2 komentarze
Napisano
 1. Michał pisze:

  Panie Xavery, jak widać zdominował Pan łamy Bałtyckiej ! ( A gdzie miejsce dla wyznawców propagandy Covid1984 , kowidian typu żeglarz J.Kamiński i kowidianek haha ? )

  To że manipulacja, wiedzieliśmy od wiosny ub roku…

  I od jakiegoś czasu jest nowa choroba :
  zmarł/zmarła nagle19 !

  Nagła Śmierć19 niestety będzie coraz powszechniejsza,
  i wreszcie kiedyś gdy świadomość społeczeństwa wzrośnie, na zaszczepionych padnie blady strach…
  czy zdąża się obudzić ? Oby !

  Pozdrawiam.

 2. Adam1234 pisze:

  Pisze Pan,że zaantidotumowało się około 20 mln Polaków…kurcze,aż tylu w naszym kraju mamy debili?

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika