Ukraina wkrótce może ogłosić niewypłacalność | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 9.12.2015

Ukraina wkrótce może ogłosić niewypłacalność

Katastrofę amerykańskiej polityki będziemy wkrótce mogli obserwować (niestety !) bardzo blisko naszej wschodniej granicy.

USAiUkraina

Nie tak dawno temu szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego – Christine Lagarde – namawiała Prezydenta Rosji, aby wyraził zgodę na prolongowanie Ukrainie, terminu spłaty pożyczki jaki przypada 20 grudnia tego roku. wyraził zgodę, wnioskując równocześnie, aby ktoś z „przyjaciół Ukrainy” wystąpił w roli gwaranta zobowiązań Kijowa wobec jego kraju.

Jak się Państwo pewnie domyśliliście nikt na apel Kremla nie zareagował. Jeżeli dodać do tego zachowanie B. Obamy, który na Szczycie Klimatycznym w Paryżu omijał ukraińskiego Prezydenta – Petra Poroszenkę – jak zadżumionego, to możemy być nieomal pewni, że 21 grudnia nasi „najlepsi przyjaciele” z Kijowa ogłoszą niewypłacalność.

Śledząc amerykańskie działania na świecie przypomniała mi się taka oto wypowiedź Ronalda Reagana: „… musi być jasne dla wszystkich, że Amerykanie to moralny naród, który od momentu powstania, używał własnej potęgi TYLKO do szerzenia dobra na świecie !”

Autor

- dziennikarz. Od 1976 roku jego publikacje ukazywały w Dzienniku Bałtyckim, Głosie Wybrzeża, Kurierze Gdyńskim, Gazecie Gdyńskiej. Ostatnio publikował w Dzienniku Trybuna oraz na portalu Głos Gdyni. Jest autorem przeszło pięćdziesięciu autorskich programów telewizyjnych "Weekendowy magazyn szachowy " zrealizowanych w TV Szelsat w latach 1999 - 2000 oraz programów publicystycznych "Krótko i na temat" w TV Gdynia w 2001 roku.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>