"Wiele kultur - jedna kuchnia" - warsztaty kulinarne w Galerii Bałtyckiej | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 3.11.2014

„Wiele kultur – jedna kuchnia” – warsztaty kulinarne w Galerii Bałtyckiej

Larry Okey Ugwu – Prezes Stowarzyszenia Integracji Kultur i Sztuki „Jeden Świat” oraz dyrektor Nadbałtyckiego Centrum Kultury i Hasan Ciftci – przewodniczący Towarzystwa Polsko-Tureckiego, zapraszają na warsztaty kulinarne pt. „Wiele kultur – jedna kuchnia”.

gotowanie

Spotkanie dla wszystkich chętnych odbędzie się 4 listopada 2014 roku, o godz. 12:00, w CH w Gdańsku, poziom -1, koło sklepu Smyk. Czas trwania ok. 70 min.

Gotowanie i jedzenie przy jednym stole, będzie okazją do wymiany poglądów na temat kuchni, tradycji i kultury. Choć Pomorze wciąż jest regionem monokulturowym, coraz więcej imigrantów przyjeżdża do tej części Polski i w niej pozostaje. „Polacy z wyboru” mają też coraz większy wpływ na rozwój województwa pomorskiego – jego kulturę, sztukę, gospodarkę i edukację. A w wolnym czasie… GOTUJĄ! I zachęcają do tego innych. Bo nic tak nie łączy jak kuchnia!

„Zapraszamy do stołu. Będzie smacznie, kolorowo i bardzo aromatycznie! – Larry Okey Ugwu i Hasan Ciftci”

Partnerami akcji są restauracja turecka Baharat i Alanya Kebap, które przygotują poczęstunek dla naszych gości oraz dostarczą produkty do przygotowywanych potraw. Warsztaty „Wiele kultur – jedna kuchnia!” odbywają się w ramach obchodów 600-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Turcją.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika