Władza parlamentarna zadziałała idiotycznie. „Głupota, czy dywersja?” | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 7.11.2018

Władza parlamentarna zadziałała idiotycznie. „Głupota, czy dywersja?”

Jako przychylny PiS-owi, lecz także życzliwie krytyczny obserwator sceny politycznej, wiele karkołomnych poczynań obecnej władzy staram się wytłumaczyć długoterminową strategią, brakiem odpowiednich kadr i szerokiego zaplecza intelektualnego, albo nie osiągnięciem jeszcze skutecznej mocy sprawczej.

fot. Paweł-Kula / Kancelaria-Sejmu

Druga tura wyborów w sposób drastyczny zerwała kurtynę, wyciągnęła tę watę z uszu nawijaną aż do znudzenia przez TVP i prawicowe media. Antypis ma się dobrze i co gorsza, zwycięża w newralgicznych, opiniotwórczych obszarach, czyli w miastach dużych i średnich. A jak może tylko mi się zdaje – powoli, ponownie się umacnia.

I tu moje pytania, na które nie potrafię znaleźć mądrej odpowiedzi.

  • Czy współpracujący z władzą analitycy, eksperci i naukowcy, długo przed wyborami samorządowymi nie wiedzieli, jaki jest prawdziwy rozkład sił?
  • ostateczne wyniki, które bez zaklinania, pustosłowia i odwracania kota ogonem, są bardzo bolesną klęską? Jeżeli faktycznie nie wiedzieli tego, to natychmiast trzeba ich rozgonić na cztery wiatry. I to w podskokach i na bosaka. Źli doradcy to gorsze niż powracająca do kraju odra.

Lecz są jeszcze ważniejsze pytania, które wymagają zastanowienia.

Jarosław Kaczyński jest autentycznym mężem stanu i jest także, lub może tylko był nim, dobrym strategiem. Bo zawsze powinien być plan A – główny, oparty na zwycięstwie, jak również plan B – na wypadek porażki.

Tymczasem co czyni PiS i cała koalicja prawicowa na długo przed wyborami? Zmienia ustawę o samorządach terytorialnych. I zmienia ją tak, że w przypadku przegranej, umieszcza Polskę w czarnej dziurze.

Pytam się wiec:

  • odstąpiono od wprowadzenia dwukadencyjności natychmiast, już w tych ważnych wyborach?! W ten sposób oddano miasta i powiaty tym komuszym odpryskom, które już rządzą 20 lat na kolejne dziesięć?!
  • wydłużono kadencje o rok?! Przecież wiadomo, że gdy czasy ciągle są niepewne, wybrańcy często przypadkowi, czy nieuczciwi, to raczej trzeba ich weryfikować częściej, a nie zostawiać na pięć lat, by robili co chcą. Dziś właśnie, dwa lata po wyborach w USA odbywają się tzw. wybory uzupełniające. Bo dojrzała demokracja już po dwóch latach uważa, że należy sprawdzać.

Więc ja się pytam, jakie zaćmienie umysłowe spowodowało, że władza, która ma parlamentarną zadziałała tak idiotycznie? Niemalże samobójczo.

Przecież wiadomo, że samorządy, gdzie są bardzo grube pieniądze, to łup do wzięcia w zrozumieniu tych amoralnych i skorumpowanych osobników. Dlatego państwo musi mieć solidne zabezpieczenia, by nie dochodziło do korupcji i innych przestępstw. Tymczasem władza, jakby odurzona LSD, petryfikuje istniejący, patologiczny stan rzeczy, dodatkowo narażając się na utratę poparcia wściekłych zwolenników?

Co się stało? Co się dzieje? Głupota, czy może sprytna dywersja dokonana przez dobrze zamaskowanego agenta u szczytu władzy?

Autor

- publicysta. Z zawodu inżynier elektronik pracujący od 30 lat za granicą na morzu. Konserwatysta.

Wyświetlono 2 komentarze
Napisano
  1. adam pisze:

    CO TO ZA KOMUNISTYCZNA GAZETA ?!!!!!!

  2. zbigniew pisze:

    Analiza słuszna. Wnioski smutne, bo wynika niezbicie,że Polacy to naród któremu rządy kryminalnej mafijnej kliki odpowiadają. Wolą ojca chrzestnego dla którego „Polska to nienormalność” nawet jeśli traktuje ich jako tanią siłę roboczą.Dziwny naród.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika