Wraca faszyzm? Wydano komiks o przygodach Hitlera-Hipstera | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 22.06.2018

Wraca faszyzm? Wydano komiks o przygodach Hitlera-Hipstera

W największej estońskiej sieci księgarń pojawił się komiks „Hipster Hitler”. Komentatorzy uważają, że pokazanie wesołych przygód Hitlera można potraktować jako jednoznaczną promocję nazizmu.

fot. sputniknews.lt

Na początku czerwca komiks „Hipster Hitler” pojawił się na półkach największych estońskich sieci księgarń. Książka jest nieco zmodyfikowaną wersją amerykańskiego oryginału „Hipster Hitler” autorstwa Jamesa Carra i Arkhany Kumar, przetłumaczoną na estoński.

W komiksie Adolf Hitler przedstawiany jest jako ładny, sympatyczny, młody człowiek w okularach noszący stroje „hipster”. Pozycja została wydana w Estonii przez wydawnictwo Kunst („Art”) i wydrukowana w księgarni w Tallinie.

Książka oferują estońskim czytelnikom „nowy sposób” spojrzenia na historię Hitlera, który zgodnie z tekstem reklamowym „na swój sposób był hipsterem stulecia”. Oprócz „modnisia” Hitlera występują także Reichsführer SS Heinrich Himmler, propagandysta Joseph Goebbels, szef Hermann Goering i wiele innych czołowych postaci Trzeciej Rzeszy, której działania zostały jednoznacznie ocenione przez międzynarodowy trybunał w Norymberdze. Całość jest przedstawiona w zabawny i żartobliwy sposób.

źródło: eadaily.com

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>