Wraca faszyzm? Wydano komiks o przygodach Hitlera-Hipstera | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 22.06.2018

Wraca faszyzm? Wydano komiks o przygodach Hitlera-Hipstera

W największej estońskiej sieci księgarń pojawił się komiks „ Hitler”. uważają, że pokazanie wesołych przygód Hitlera można potraktować jako jednoznaczną promocję nazizmu.

fot. sputniknews.lt

Na początku czerwca komiks „ Hitler” pojawił się na półkach największych estońskich sieci księgarń. Książka jest nieco zmodyfikowaną wersją amerykańskiego oryginału „Hipster Hitler” autorstwa Jamesa Carra i Arkhany Kumar, przetłumaczoną na język estoński.

W komiksie Adolf Hitler przedstawiany jest jako ładny, sympatyczny, młody człowiek w okularach noszący stroje „hipster”. Pozycja została wydana w Estonii przez wydawnictwo Kunst („Art”) i wydrukowana w księgarni w Tallinie.

Książka oferują estońskim czytelnikom „nowy sposób” spojrzenia na historię Hitlera, który zgodnie z tekstem reklamowym „na swój sposób był hipsterem stulecia”. Oprócz „modnisia” Hitlera występują także Reichsführer Heinrich Himmler, propagandysta Joseph Goebbels, szef Luftwaffe Hermann Goering i wiele innych czołowych postaci Trzeciej Rzeszy, której działania zostały jednoznacznie ocenione przez międzynarodowy trybunał w Norymberdze. Całość jest przedstawiona w zabawny i żartobliwy sposób.

źródło: eadaily.com

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika