Zamiast domu weterana – wczasy w ośrodku, który prowadziła posłanka | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 7.08.2018

Zamiast domu weterana – wczasy w ośrodku, który prowadziła posłanka

To miały być na budowę domu weterana. Okazuje się jednak, że kwota 720 tys. zł jaką Kukiz 5 przekazał Kornelowi Morawieckiemu, trafiły do ośrodka w Jastrzębiu Zdroju prowadzonego kiedyś przez… koleżankę Morawieckiego Małgorzatę Zwiercan, która do tej pory zasłynęła tym, że próbowała oszukać wysoką izbę głosując za niego w Sejmie „na dwie ręce”.

fot. Wikipedia

Sprawę nagłośnił Super Express. przekazane przez Kukiz 5 stowarzyszeniu „ Walcząca” Kornela Morawieckiego pochodziły ze zwrotu kosztów kampanii wyborczej. Miały zostać przeznaczone na cele statutowe stowarzyszenia, w tym m.in. na budowę domu weterana opozycji antykomunistycznej. Jak informuje gazeta R1; po domu nie ma śladu, nie kupiono nawet działki pod jego budowę.

R1; Gdybym wiedział, że w taki sposób te będą spożytkowane, to w życiu bym się nie zgodził na przelanie 720 tys. zł dla Solidarności Walczącej – powiedział Super Expressowi Paweł Kukiz i dodał, że jeżeli nie ma nawet kupionej działki, nie rozpoczęto budowy to Kornel oszukał mnie, jak i weteranów z Solidarności Walczącej.

Jak informuje SE, Zwiercan potwierdziła, że część środków pochodzących od Kukiz 5 przekazana została na pobyt seniorów w ośrodku prowadzonym przez firmę PHU Magnes sp. z o.o. Co ważne – do 2016 roku Małgorzata Zwiercan była prezesem zarządu tej spółki, następnie prezesurę objął Roman Zwiercan, a w 2017 Patrycja Żywolewska.

Przypomnijmy tylko, że posłanka Zwiercan do tej pory zaistniała medialnie w konsekwencji skandalu polegającego na próbie głosowania jednocześnie za siebie i za Morawieckiego, co zostało ujawnione.

źródło: SE

 

 

 

Autor

- dziennikarz, fotoreporter, podróżnik.

Wyświetlono 2 komentarze
Napisano
  1. Teresa pisze:

    Zabrać i przekazać na rzeczywisty cel. A te osoby ukarać odpowiednio wszystko w temacie.

  2. Janusz pisze:

    Jestem pewien, że Kornel Morawiecki nic o tym nie wiedział. On się tym nigdy nie zajmował. Co, niestety, nie zwalnia go z odpowiedzialności.
    Lecz niestety mam niezbyt dobrą opinię o pp. Zwiercanach i ledwie nieco lepszą o dawnym bohaterze ze Stoczni Komuny w Gdyni, Andrzeju Kołodzieju.
    Coś z tymi pensjonatami i domami opieki jest nie tak.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika