Zbigniew Stonoga organizuje pomoc dla rodziny Bogackich | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 9.11.2015

Zbigniew Stonoga organizuje pomoc dla rodziny Bogackich

po raz kolejny organizuje akcję pomocową. Po tym, jak pomógł małżeństwu, które zmuszone zostało zamieszkać we Fiacie 126p, tym razem pomaga państwu Bogackim z Opolszczyzny, którzy mieszkają w skrajnie trudnych warunkach – w walącym się domu, bez wody i łazienki.

stonoga-opolszczyzna-1

Walący się dom państwa Bogackich znajduje się na Opolszczyźnie pod Brzegiem. Nie ma tu łazienki a wodę trzeba czerpać ze studni. Okazuje się, że w XXI wieku ludzie muszą żyć w tak trudnych warunkach.

Pani Elżbieta Bogacka jest chora na cukrzyce. Ta choroba doprowadziła do konieczności amputacji nóg. Dodatkowo nie widzi na jedno oko, a niewydolne nerki powodują, że musi być dializowana co najmniej trzy razy w tygodniu. Pan Władysław, który musiał pozostawić pracę, by móc opiekować się chorą żoną, teraz otrzymuje od państwa za opiekę w wysokości 655 zł miesięcznie. W rodzinie jest jeszcze syn państwa Bogackich – 13-letni Radek, który postanowił szukać pomocy właśnie u Zbigniewa Stonogi. Wiele wskazuje na to, że to był bardzo dobry pomysł.

– Chcemy wybudować państwu Bogackim parterowy, skromny, 60-metrowy domek, przystosowany dla wózka inwalidzkiego – mówi Zbigniew Stonoga. – Jest to koszt 60, może 80 tys. zł. Całe wyposażenie specjalistyczne ufunduję ja ze środków własnych. Zamiast kupować zabawki na święta, które dzieciaki za chwilę rzuca do kąta, kupmy rodzinie Bogackich nadzieję. Musimy pomóc tej rodzinie!

przygotował reportaż filmowy pokazujący historią rodziny Bogackich:

Stonoga wielokrotnie udowodnił, że potrafi skutecznie pomagać najbiedniejszym i równie skutecznie mobilizować innych do pomagania. Tak robi i teraz, apelując o pomoc i wpłacanie dowolnych kwot dla rodziny Bogackich.

Kto chce pomóc tej rodzinie, wpłaca na podany rachunek dowolną kwotę z tytułem „darowizna dla Państwa Bogackich”

34 1090 1841 0000 0001 3011 1668
Auto Stonoga ul. Modlińska 335a 03-151 Warszawa

Dla zagranicy Kod SWIFT banku WBKPPLPP
Iban PL34 1090 1841 0000 0001 3011 1668

lub konto w Euro Kod SWIFT banku WBKPPLPP
Iban PL80 1090 1841 0000 0001 3056 2472

Autor

- Gazeta Bałtycka

Wyświetlono 15 komentarzy
Napisano
 1. m.p.w.s pisze:

  Brawo pani Stonoga!!!!!! Brawo Radek Bogacki!!!!! Czasem nie jest łatwo prosić o pomoc. To trudne. Ale czasem nie ma wyjścia. Tu właśnie tak było. Ile jest takich i podobnych rodzin? Znacznie więcej niż jedna. To jest Polska 21 wieku. Nie ma ruiny, jest pięknie i super. Tylko ludzie żyją jak w XVI wieku. Ale kogo obchodzą jacyś tam biedacy. Elita się bawi przy ośmiorniczkach. Na szczęście są zwykli Polacy, którzy zawsze pomogą. GRATULUJĘ. Piękny film pan zrobił panie Zbyszku.

 2. Igor pisze:

  Brawa za akcje! Powodzenia

 3. Anonim pisze:

  Kiedy w końcu urzędnicy zaczną wykonywac swoją robote? Bo teraz to Zbigniew Stonoga i wszyscy którzy pomagali robia to co powinni urzednicy i państwo. Urżedy nie działają. Tylko ludzie sami sobie wzajemnie musza pomagać. Skandal i patologia.

 4. anonim pisze:

  Panie Zbigniewie stokrotne dzieki że jest Pan.Braknie mi słów aby określić to co Pan robi.Pozdrawiam i trzymam za Pana kciuki.

 5. zzzz pisze:

  dadadadadadadadadadad

 6. Anonim pisze:

  panie Zbigniewie już przelewam piękna akcja szczerze i ufam dla pana 100% POMAGAM!!!

 7. MANIEK19 pisze:

  Zima idzie POMAGAĆ

 8. Michał pisze:

  po wypłacie od razu przelew pójdzie !!

 9. danda pisze:

  szacuneczek , gazeta bałtycka nie jest sprzadana jak szlauf w burdelu . ide polubiec na fejsbuka

 10. Wdzięczny pisze:

  Dziękuję! Panie Stonoga. Jest Pan WIELKI! Wszyscy ludzie, którzy pomagacie! Jesteście WIELCY! Dziękuję kochani za pomoc potrzebującym! Po prostu dziękuję od siebie! Wierzę w ludzi!

 11. dawid pisze:

  witam serdecznie prowadze firme elektryczną prosze o kontakt chciałbym pomóc w jakimkolwiek remoncie

 12. jozefdaniel pisze:

  Gratuluje zespolowi Gazety Baltyckiej odwagi w podejmowaniu tematyki spolecznej b. trudnej, czego nie widze w mediach katolickich, w tak chrzescijanskiej Polsce!!! Ladnie, ze dzieki Wam coraz wiecj ludzi poznaje, kto to p. Stonoga. Marza mi sie takie media i tacy ludzie. Jak inaczej wygladala by Polska! A moze tak bedzie za iles lat? Dobre ziarno zostalo zasiane!

 13. Misiek pisze:

  Hajsu niiemam ale zbierajcie daje slowo ze jak nazbieracie to jade za free i w nowym domku robie wszystkie instalacje czyli elektryke wode i co nie odplatnie gdybym mial kase to bym wplacil niestety niemam ale moge pomodz fizycznie o

 14. Olo pisze:

  Bardzo dobrzy ludzie,super chłopak ze na czas zareagował trzeba im pomóc bo kto jak nie my im pomoże ,wzruszyłem się tym materiałem pana Zbyszka także pomóżmy tej rodzinie z całego serca pozdrawiam was ciepło.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika