Znów korupcja w Gdańsku? CBA kontroluje Gdańską Platformę Edukacyjną | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 16.04.2014

Znów korupcja w Gdańsku? CBA kontroluje Gdańską Platformę Edukacyjną

Czy przy realizacji Gdańskiej Platformy Edukacyjnej mogło dojść do korupcji? Centralne Biuro Antykorupcyjne już zainteresowało się tą sprawą.

Urząd Miejski w Gdańsku. (Fot. Gazeta Bałtycka)

Urząd Miejski w Gdańsku. (Fot. Gazeta Bałtycka)

Nie milkną echa niedawnej gdańskiej afery w związku z korupcją przy przydzielaniu mieszkań komunalnych, w dodatku wciąż w tej sprawie zatrzymywani są kolejni urzędnicy, nie milką echa śledztwa w związku podejrzeniami zatajenia majątku w oświadczeniu majątkowym prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. I znów szykuje się kolejna afera. Tym razem CBA zainteresowało się Gdańską Platformą Edukacyjną.

Projekt kosztował prawie 16 mln zł (15 965 400 zł) i miał usprawnić funkcjonowanie gdańskich szkół. Okazuje się, że przy realizacji GPE mogło dojść do przestępstwa. I choć jest zbyt wcześnie, by mówić o konkretnych zarzutach, można jednak przypuszczać, że CBA miało realne podstawy do tego, aby sprawie się przyjrzeć.

Przetarg na realizację Gdańskiej Platformy Edukacyjnej wygrało Konsorcjum trzech firm:

  • Young Digital Planet S.A (lider Konsorcjum),
  • Zakład Usług Informatycznych OTAGO Sp. z o.o.,
  • VULCAN Sp. z o.o.

Gdański magistrat nie za bardzo chce komentować całą sprawę. Dziś wystosował jedynie krótki komunikat, w którym stwierdził, że Wydział Rozwoju Społecznego przygotował i przekazał funkcjonariuszom CBA skany dokumentów dotyczące udzielenia zamówienia i realizacji projektu Gdańska Platforma Edukacyjna.

Urzędnicy informują także, że funkcjonariusze CBA nie precyzowali powodu kwerendy dokumentów. – Uzgodnili jedynie wykaz i formę ich przekazania – informuje Urząd Miasta Gdańska. – W związku z powyższym, nie możemy i nie będziemy komentować sprawy.

Autor

- dziennikarz, fotoreporter, podróżnik.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>