Cross Duathlon Gdańsk 2019. Znamy wyniki! | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 8.10.2019

Cross Duathlon Gdańsk 2019. Znamy wyniki!

Pogoda ostatnich dni zapowiadała, że warunki na trasie sobotnich zawodów Cross Duathlon Gdańsk (5-2-5 km) nie będą należały do łatwych. W szczególności trasa rowerowa przysporzyła trochę trudności ponad setce zawodników, którzy 5 października 2019 r. zameldowali się na starcie w oliwskich lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Fot. Gdański Ośrodek Sportu

Do faworytów należał z pewnością Bartosz Banach, który wygrał tu w zeszłym roku. Kilku zawodników nie zamierzało ułatwiać mu zadania i przez cały czas próbowali gonić gdańskiego triathlonistę zarówno na trasie biegowej, jak i rowerowej. O trudach rywalizacji świadczyły z pewnością ubłocone twarze uczestników oraz rowery. Banachowi /Torus R1; Apteka Gemini/ udało się jednak kontrolować tempo na poszczególnych rundach i po raz kolejny na gdańskiej imprezie zameldował się na mecie jako pierwszy z czasem 1:14,56.

Fot. Gdański Ośrodek Sportu

R1; Wiedząc, że padało dość intensywnie spodziewałem się, że będzie bardzo ciężko zarówno na rowerze jak i na biegu. Odcinek rowerowy pojechałem na maksa, żeby drugi bieg mieć już w miarę kontrolowany. Udało się, bo wyruszyłem na niego z przewagą ponad minuty. Nie spodziewałem się, że na rowerze będzie aż tyle kałuż i błota. Hamulce i przerzutki charczały, na drugiej rundzie było trochę łatwiej, bo trasa została już trochę „rozjechana”, ale zarówno po mnie jak i po reszcie zawodników widać, że nie było łatwo- mówił na mecie Bartosz Banach.

Fot. Gdański Ośrodek Sportu

Drugie miejsce wywalczył Paweł Makowski /Bike U UpAwet R1; 1:16:05/, który na etapach biegowych był szybszy od tryumfatora, ale część rowerowa jest domeną Banacha i pokonać go w tym aspekcie nie było łatwo.

R1; Jestem bardzo zadowolony z drugiego miejsca, przed startem marzeniem było znalezienie się w pierwszej piątce. To dla mnie zaskoczenie. Trasa była bardzo trudna, na drugim okrążeniu trzeba było wymijać innych zawodników, było bardzo wąsko i było pełno błota. Czasem trzeba było zwolnić albo zatrzymać się, żeby się nie wywrócić na mokrych gałęziach i korzeniach. Trzeba było jechać ostro, ale i ostrożnie. Ale jestem super zadowolony, drugie miejsce za Bartoszem Banachem to dla mnie zaszczyt – podsumował Makowski.

Fot. Gdański Ośrodek Sportu

Fot. Gdański Ośrodek Sportu

Miejsce na podium uzupełnił Michał Wysłouch /F3Team/, który trasę rowerową pokonał w obuwiu…biegowym. Jego wynik to :17:59.

W rywalizacji pań walka o zwycięstwo miała rozstrzygnąć się między Magdaleną Matulewicz a Ewą Lemke. Po pierwszym biegu to Matulewicz była na wyraźnym prowadzeniu, ale je rywalka mocno kręciła na rowerze wygrywając ten etap, co dało jej bezpieczną przewagę na ostatnie 5 km biegu. Ewa Lemke /Sportevo/ wygrała klasyfikację open kobiet z czasem :34:26.

R1; Obstawiałam pierwszą trójeczkę, ale wiem, że druga na mecie Madzia jest świetną biegaczką, goniła mnie do końca, myślałam, że na drugim biegu mam nad nią większą przewagę. Na rowerze było mega trudno, ślisko, błoto…ale cudownie! Zjazdy były super, ale to błoto… Ciężko, ciężko, ciężko- skomentowała swój wynik Lemke.

Fot. Gdański Ośrodek Sportu

Na mecie Magdalena Matulewicz /3Athlete/ zameldowała się z blisko minutową stratą/:35:21/ do zwyciężczyni. Mimo to, była zadowolona ze swojego wyniku.

R1; Ja to rower jak zwykle pojechałam zachowawczo, zresztą z Ewy „łydą” nie ma szans…W zeszłym roku też mi odjechała. Jest super rywalką, kocham taką rywalizację. Mam nadzieję, że w przyszłym roku też się zmierzymy.

Trzecie miejsce wywalczyła Patrycja Kiryluk /Kirylookowie/ uzyskując wynik 1:36:51.

Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika