Do Przerwy 0:1 – Wiosenna edycja w najbliższą sobotę! | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 10.06.2015
Sport | Autor: Redakcja

Do Przerwy 0:1 – Wiosenna edycja w najbliższą sobotę!

Gdańska Fundacja Dobroczynności zaprasza w sobotę 3 czerwca na boiska Przymorza
i Zaspy na wiosenną edycję piłkarskiego turnieju „Do Przerwy 0:1”. Zapisy od godz. 9.00 oraz rozpoczęcie turnieju o godz. 0.00 odbędą się wyjątkowo na boisku Szkoły Podstawowej nr 80 przy ul. Opolskiej 9.

do_przerwy_01

Nie ma chyba drugiego takiego turnieju w tej części świata, który ściągałby cztery razy w roku tak duże rzesze młodych entuzjastów piłki nożnej jak turniej „Do Przerwy 0:1”. Większość z młodych piłkarzy dorastało wraz kolejnymi edycjami zawodów, które w tej części Gdańska znają chyba wszyscy. Turniej znają również podwórkowi piłkarze z innych dzielnic miasta, a także z innych miast Pomorza: Chojnic, Człuchowa, Gdyni, Wejherowa, Pelplina czy Żukowa, co udowadniają przy okazji kolejnych edycji, stawiając się tradycyjnie w sobotni poranek.

W ubiegłym roku wśród drużyn, które zgłosiły się do zawodów byli również piłkarze z Działdowa (województwo warmińsko-mazurskie), tak więc można już oficjalnie powiedzieć, że „Do Przerwy 0:1” przekroczyło kolejną granicę, tym razem granicę województwa.

Turniej, którego pomysłodawcą i organizatorem wraz z Gdańską Fundacją Dobroczynności jest Andrzej Kowalczys, rozgrywany jest już od 1 lat! Na czym polega fenomen „Do Przerwy 0:1”, który przy okazji każdej edycji ściąga średnio kilkadziesiąt piłkarskich drużyn?

– Sukces naszego turnieju to z jednej strony ciężka i upór w dążeniu do celu organizatorów zawodów, z drugiej zaś chęć dobrej zabawy, wola współzawodnictwa i entuzjazm uczestników turnieju – mówi Andrzej Kowalczys. – Do przerwy 0: to również alternatywa spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, aktywnie wśród rówieśników. Zamiast przed komputerem młodzi chłopcy i dziewczęta mogą spędzić czas grając w piłkę nożną. – dodaje Andrzej Marchel były piłkarz Lechii Gdańsk wolontariusz Gdańskiej Fundacji Dobroczynności.

W tym roku na turniej zapraszamy roczniki: 2003 i młodsi, 2000-2002, 1997-1999, rocznik 1996 i starsi oraz drużyny dziewczęce. Najmłodsi swoje mecze tradycyjnie będą rozgrywali na boisku przy ul. Żwirki i Wigury (obok hali Lotnia), pozostałe roczniki na przyszkolnych boiskach przy ul. Opolskiej oraz ul. Meissnera.

Stałym punktem każdego turnieju jest wizyta zawodników bądź trenerów Lechii Gdańsk, która zawsze mocno wspiera „Do Przerwy 0:1”. Mamy nadzieję, że również 3 czerwca będą z nami zawodnicy Lechii, która w kończącym się sezonie ponownie zajęła miejsce w czołówce piłkarskiej Ekstraklasy.

Sobotni turniej wpisuje się doskonale w piłkarski charakter tego dnia. Przypomnijmy, że w tym samym dniu nasza piłkarska reprezentacja zagra w Warszawie mecz eliminacyjny do ME z Gruzją. Z kolei kilka dni później, tj. 6 czerwca w Gdańsku na PGE Arena, polscy piłkarze zagrają towarzysko z Grecją. Piłkarski tydzień zaczynamy więc turniejem „Do Przerwy 0:1”, podczas którego z pewnością także nie zabraknie sportowych emocji. Zapraszamy!!!

Organizatorom, czyli Gdańskiej Fundacji Dobroczynności udało się pozyskać liczne grono partnerów, którym tą drogą pragniemy podziękować: Marszałek Województwa Pomorskiego, Wicewojewoda Pomorski, Przewodniczący Rady Miasta, LOTOS Gdańsk, Merco, Sklepy Merkus, Gdańsk SA, BMB Santech, SM Rozstaje, M- Fabrika.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika