Eliminacje ME 2020. "Wygrana z Austrią otwiera nowy rozdział" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 23.03.2019

Eliminacje ME 2020. „Wygrana z Austrią otwiera nowy rozdział”

Piątkowe rozdanie! Polaków w pierwszym meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy 2020.

Czwartkową wygraną w meczu z Austrią Polacy rozpoczęli kwalifikacje do Mistrzostw Europy 2020. W pierwszych minutach meczu wyraźnie było widać przewagę gospodarzy.

Decydująca okazała się na boisku. W 59. minucie meczu w miejsce kontuzjowanego Piotra Zielińskiego pojawił się Krzysztof Piątek, który w zaledwie 9 minut zapewnił polskiej reprezentacji przewagę nad Austrią wynikiem 1:0.

– Zagraliśmy bardzo dobry mecz. To dla nas bardzo gorzka porażka – powiedział po meczu w Wiedniu Franco Foda, selekcjoner reprezentacji Austrii. – W pierwszych 25 minutach mieliśmy kontrolę. Nie dopuściliśmy przeciwnika do żadnej sytuacji, nasza obrona grała bardzo stabilnie. Dopiero po 25. minucie Polacy doszli do głosu. Po stracie gola nadal naciskaliśmy rywala, mieliśmy sytuacje. Niestety nie udało się ich wykorzystać. Zagraliśmy jednak dobrze i nie zmienimy taktyki. Niestety, rywale mają świetnych piłkarzy – powiedział selekcjoner reprezentacji Austrii.

Mecz Polski z Austrią otwiera nowy rozdział dla reprezentacji. Jest to jej pierwsza wygrana pod wodzą trenera Jerzego Brzeczka.

Najbliższy mecz reprezentacji Polski z Łotwą odbędzie się w niedzielę 24 marca na Stadionie Narodowym. Początek meczu o godz. 20:45.

Autor

- dziennikarka sportowa.

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Marcin pisze:

    Oby lepszy rozdział dla reprezentacji niż np owe rozdziały ubiegłoroczne… 😉

    Nadzieja jest. Może to dobry omen, ten mecz.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika