Gacek kończy karierę | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 5.04.2017

Gacek kończy karierę

3 kwietnia Piotr Gacek rozegra swój ostatni mecz. LOTOSU Trefla z Cerradem Czarnymi będzie dla gdańskich kibiców okazją do pożegnania żywej legendy polskiej siatkówki i podziękowania mu za 15 lat gry na ligowych parkietach.

Po raz pierwszy na parkiecie siatkarskiej ekstraklasy pojawił się 26 października 2002 roku. Wywalczył dwa złote, trzy srebrne i trzy brązowe medale mistrzostw kraju, pięć Pucharów Polski, grał także w finałach Klubowych Mistrzostw Świata, Ligi Mistrzów i Pucharu CEV. Od 2005 roku regularnie reprezentował Polskę, zdobywając m.in. wicemistrzostwo świata i mistrzostwo Europy. Przez lata był wzorem dla młodszych kolegów zarówno na boisku, jak i poza nim. Po piętnastu sezonach występów w najwyższej klasie rozgrywkowej Piotr Gacek postanowił jednak zakończyć karierę.

„Gato” z PlusLigą pożegna się w czwartek, 3 kwietnia. Mecz z Cerradem Czarnymi Radom będzie jego 420. i zarazem ostatnim spotkaniem ligowym.

R1; Uznałem, że to odpowiedni czas, by zakończyć sportową karierę. Zawsze grałem o najwyższe cele, w silnych klubach z dużymi ambicjami i w takim też chcę rozegrać swój ostatni mecz. Cieszę się, że w ostatnich latach mojej kariery mogłem występować w Gdańsku. To miasto stało się moim drugim domem, tu odniosłem swoje ostatnie sukcesy w karierze zawodniczej i jestem szczęśliwy, że właśnie tutaj wybiegnę na parkiet po raz ostatni. Chcę godnie pożegnać się z gdańskimi kibicami, dla których przez ostatnie lata walczyłem o każdy punkt. Liczę, że tego dnia stawią się oni w ERGO ARENIE równie licznie, jak podczas spotkań, w których święciliśmy największe triumfy – podkreśla „Gato”, który z kibicami siatkówki w Polsce zamierza się oficjalnie pożegnać podczas sierpniowych mistrzostw Europy. 3 kwietnia po raz ostatni wybiegnie jednak na parkiet w roli zawodnika.

W związku z tym wyjątkowym wydarzeniem organizatorzy zaplanowali niecodzienną oprawę tego spotkania. Na kibiców, jak i samego „Gato”, czekać będzie wiele niespodzianek. O niektórych fani LOTOSU Trefla dowiadywać się będą w najbliższych dniach za pośrednictwem klubowych kanałów w social media, ale część z nich pozostanie sekretem do samego końca, by zaskoczony był również sam bohater wieczoru. Nietypowe, nieprzypadkowe i niższe niż zazwyczaj, będą też ceny biletów.

R1; Wejściówki normalne kosztować będą 0 złotych, bo od kiedy po meczach PlusLigi regularnie przyznawane są nagrody MVP,Piotr Gacek otrzymał ich właśnie dziesięć. Za bilety ulgowe kibice zapłacą 5 złotych, w nawiązaniu do liczby Pucharów Polski zdobytych przez „Gato”. Wierzymy, że tego dnia w ERGO ARENIE spotkamy się w bardzo licznym gronie, by zgotować Piotrowi godne pożegnanie, na jakie bez wątpienia zasługuje – zaznacza Justyna Gdowska, rzecznik gdańskiego klubu.

Ostatni mecz w karierze Piotra Gacka, w którym jego LOTOS Gdańsk podejmie Cerrad Czarnych Radom, rozpocznie się w czwartek, 3 kwietnia, o godz. 18.00 w ERGO ARENIE. Sprzedaż wejściówek uruchomiona zostanie dziś o godz. 16.00, a bilety nabywać można za pośrednictwem serwisu trefl.ticketsoft.pl oraz w kasach hali i licznych punktach partnerskich.

[źródło: Biuro Prasowe LOTOS Gdańsk]

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika