Gacek kończy karierę | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 5.04.2017

Gacek kończy karierę

13 kwietnia rozegra swój ostatni mecz. Spotkanie LOTOSU Trefla z Cerradem Czarnymi będzie dla gdańskich kibiców okazją do pożegnania żywej legendy polskiej siatkówki i podziękowania mu za 15 lat gry na ligowych parkietach.

Po raz pierwszy na parkiecie siatkarskiej ekstraklasy pojawił się 26 października 2002 roku. Wywalczył dwa złote, trzy srebrne i trzy brązowe medale mistrzostw kraju, pięć Pucharów Polski, grał także w finałach Klubowych Mistrzostw Świata, Ligi Mistrzów i Pucharu CEV. Od 2005 roku regularnie reprezentował Polskę, zdobywając m.in. wicemistrzostwo świata i mistrzostwo Europy. Przez lata był wzorem dla młodszych kolegów zarówno na boisku, jak i poza nim. Po piętnastu sezonach występów w najwyższej klasie rozgrywkowej postanowił jednak zakończyć karierę.

„Gato” z PlusLigą pożegna się w czwartek, 13 kwietnia. z Cerradem Czarnymi Radom będzie jego 420. i zarazem ostatnim spotkaniem ligowym.

– Uznałem, że to odpowiedni czas, by zakończyć sportową karierę. Zawsze grałem o najwyższe cele, w silnych klubach z dużymi ambicjami i w takim też chcę rozegrać swój ostatni mecz. Cieszę się, że w ostatnich latach mojej kariery mogłem występować w Gdańsku. To miasto stało się moim drugim domem, tu odniosłem swoje ostatnie sukcesy w karierze zawodniczej i jestem szczęśliwy, że właśnie tutaj wybiegnę na parkiet po raz ostatni. Chcę godnie pożegnać się z gdańskimi kibicami, dla których przez ostatnie lata walczyłem o każdy punkt. Liczę, że tego dnia stawią się oni w ERGO ARENIE równie licznie, jak podczas spotkań, w których święciliśmy największe triumfy – podkreśla „Gato”, który z kibicami siatkówki w Polsce zamierza się oficjalnie pożegnać podczas sierpniowych mistrzostw Europy. 13 kwietnia po raz ostatni wybiegnie jednak na parkiet w roli zawodnika.

W związku z tym wyjątkowym wydarzeniem organizatorzy zaplanowali niecodzienną oprawę tego spotkania. Na kibiców, jak i samego „Gato”, czekać będzie wiele niespodzianek. O niektórych fani LOTOSU Trefla dowiadywać się będą w najbliższych dniach za pośrednictwem klubowych kanałów w social media, ale część z nich pozostanie sekretem do samego końca, by zaskoczony był również sam bohater wieczoru. Nietypowe, nieprzypadkowe i niższe niż zazwyczaj, będą też ceny biletów.

Wejściówki normalne kosztować będą 10 złotych, bo od kiedy po meczach PlusLigi regularnie przyznawane są nagrody MVP, otrzymał ich właśnie dziesięć. Za bilety ulgowe kibice zapłacą 5 złotych, w nawiązaniu do liczby Pucharów Polski zdobytych przez „Gato”. Wierzymy, że tego dnia w ERGO ARENIE spotkamy się w bardzo licznym gronie, by zgotować Piotrowi godne pożegnanie, na jakie bez wątpienia zasługuje – zaznacza Justyna Gdowska, rzecznik gdańskiego klubu.

Ostatni w karierze Piotra Gacka, w którym jego LOTOS podejmie Cerrad Czarnych Radom, rozpocznie się w czwartek, 13 kwietnia, o godz. 18.00 w ERGO ARENIE. Sprzedaż wejściówek uruchomiona zostanie dziś o godz. 16.00, a bilety nabywać można za pośrednictwem serwisu trefl.ticketsoft.pl oraz w kasach hali i licznych punktach partnerskich.

[źródło: Biuro Prasowe LOTOS Gdańsk]

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika