Kajetanowicz i Baran na podium po pierwszym dniu Rajdu Akropolu | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 30.03.2014

Kajetanowicz i Baran na podium po pierwszym dniu Rajdu Akropolu

Doskonale zaprezentowali się Kajetan Kajetanowicz i Jarek w pierwszym dniu trzeciej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy. Po sześciu wymagających asfaltowych odcinkach specjalnych zajmują trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Od Bryana Bouffiera, który był dziś drugi, Kajetanowicza dzieli zaledwie 0,3 sekundy, a w rajdzie prowadzi Craig Breen.

Kajetanowicz i Baran na podium po pierwszym dniu Rajdu Akropolu

Załoga LOTOS Rally Team od samego początku jechała w czołówce, zajmując po pierwszej pętli trzecie miejsce. Po piątym odcinku specjalnym dzisiejszego etapu Kajetan i Jarek awansowali na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej. Na ostatnim dziś – 6-tym oesie Kajetanowicz i zajęli trzecie miejsce i utrzymali pozycję na podium na koniec sobotnich zmagań.

Pogoda pod Akropolem była dziś zmienna i nieprzewidywalna, jak zakręty na oesach. Śliski asfalt ze zmienną przyczepnością nie ułatwiał kierowcom rywalizacji, a podczas drugiej pętli kilometrów zawodnicy pokonali po mokrej nawierzchni.

Kajetanowicz i Baran na podium po pierwszym dniu Rajdu Akropolu

Dziś kierowców czekają zmagania głównie na szutrowych odcinkach, ale asfalt jeszcze o sobie przypomni podczas 10-ego super oesu w Koryncie. Trasa tego odcinka przebiega drogą wzdłuż malowniczego wybrzeża, co czyni go jeszcze bardziej widowiskowym.

Kajetan Kajetanowicz: Czuję się doskonale po pierwszym etapie greckiego rajdu, bo to wspaniałe, nowe doświadczenie. Trudny dzień, ale nawet w tych nowych jak dla mnie warunkach myślę, że poradziliśmy sobie dobrze. Auto świetnie się spisało pomimo, że jechaliśmy na oponach, które niespecjalnie nadawały się na śliski i mokry asfalt. Dałem z siebie wszystko, szczególnie na ostatnim oesie. Cieszę się, że wygrywamy z bardzo doświadczonymi kierowcami. Małe różnice czasowe świadczą o tym, że jechaliśmy równo, a rywalizacja była ostra i na bardzo wysokim poziomie. Jutro czekają nas zmagania na kamienistych szutrach – zupełnie coś innego niż dzisiaj. Nie mam dużego doświadczenia na takich nawierzchniach, ale trzeba znaleźć kompromis pomiędzy szybkością a ryzykiem, bez których trudno o progres.

Autor

- publicysta Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>